کد خبر : ۳۴۶۰۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درمان مبتلایان به کروناویروس با تزریق پلاسمای بهبودیافتگان

یکی از مقامات ارشد حوزه سلامت در چین از بهبودیافتگان کروناویروس جدید درخواست کرد تا برای کمک به مقابله با این عامل بیماری زا، خون خود را اهدا کنند.

درمان مبتلایان به کروناویروس با تزریق پلاسمای بهبودیافتگان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابر گفته این مقام ارشد حوزه سلامت در چین خون بهبودیافتگان کروناویروس جدید می تواند به درمان عفونت ناشی از آن کمک کند و به همین دلیل از این بیماران درخواست شده تا پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

گفته شده پلاسمای خون این افراد دارای پروتئین هایی است که می تواند به درمان بیماران آلوده به کروناویروس جدید کمک کند.

تقاضا برای اهدای پلاسما در پی آن مطرح شد که شرکت دولتی  Biotec Group در اطلاعیه ای اعلام کرد آنتی بادی های موجود در پلاسما به درمان ۱۰ بیمار که وضعیت وخیمی داشته اند کمک کرده و میزان التهاب را در آنان در مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت کاهش داده است.

کارشناسان بر این باورند که این رویکرد می تواند روشی امیدبخش و منطقی در درمان افراد آلوده به کروناویروس جدید باشد اما در عین حال نادیده گرفتن روند طبیعی تست دارو مفهومی ندارد و پزشکان باید نسبت به عوارض جانبی احتمالی آن هوشیار باشند.

به گزارش لایوساینس، آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که سیستم ایمنی به منظور مقابله با عوامل مهاجم از قبیل ویروس ها و باکتری ها تولید می کند. در بدن افرادی که به تازگی از کروناویروس جدید بهبود یافته اند آنتی بادی هایی وجود دارد که در جریان خون آنان در گردش است. تزریق این آنتی بادی ها به بدن بیماران مبتلا به کووید-۱۹ (بیماری ناشی از کروناویروس جدید) کمک می کند تا بدن این افراد بهتر با عفونت مقابله کند.

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

درمان کرونا

،

داروی درمان کرونا

،

تزریق پلاسما

ثبت نظرات
captcha