کد خبر : ۳۴۶۰۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جهش و افزایش بیماریی زایی کرونا ویروس

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از این کروناویروس در مقایسه با بیماری های مشابه کمتر است، گفت: احتمال جهش و افزایش بیماریی زایی "کروناویروس 2019" وجود دارد، اما از آنجاکه این ویروس جدیدا شناسایی شده، قابل پیش بینی نیست که چه اتفاقی برای آن رخ می دهد.

جهش و افزایش بیماریی زایی کرونا ویروس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از این کروناویروس در مقایسه با بیماری های مشابه کمتر است، گفت: احتمال جهش و افزایش بیماریی زایی "کروناویروس 2019" وجود دارد، اما از آنجاکه این ویروس جدیدا شناسایی شده، قابل پیش بینی نیست که چه اتفاقی برای آن رخ می دهد.

دکتر محمدمهدی گویا با اشاره به ساختار و ماهیت "کروناویروس 2019"، اظهار کرد: این ویروس جدید جزو خانواده "کرونا ویروس" بوده که هفت گونه مختلف آن تا کنون شناسایی شده و از این تعداد، کروناویروس سارس و مرس جزو خطرناک ترین ها بودند.

 

وی با اشاره به میزان مرگ و میر کروناویروس ها، تصریح کرد: میزان کشندگی سارس 10 درصد، مرس 30 درصد و کروناویروس 2019 یعنی همین ویروس آخر تا الان حدود 2.1 درصد بوده که نشان دهنده این است که میزان کشندگی ویروس جدید در حد متوسط بوده ولی احتمال دارد این وضعیت ظرف روزها و هفته های آینده تغییر کند.

وی با بیان اینکه تا کنون مرگ و میر ناشی از این بیماری در مقایسه با بیماری های مشابه کمتر بوده است، گفت: بیماران سن بالا و یا دارای بیماری های زمینه ای مانند دیابت، نارسایی قلبی و عروقی و تنفسی نسبت به سایرین آسیب پذیرترند.

وی با بیان اینکه احتمال جهش و افزایش بیماریی زایی "کروناویروس 2019" وجود دارد، تصریح کرد: از آنجاکه این ویروس جدیدا شناسایی شده بنابراین قابل پیش بینی نیست که چه اتفاقی برای آن رخ می دهد.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا در حالت نهفتگی هم قابل انتقال است، اظهار کرد: بنابراین شست وشوی مرتب دست ها یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از این بیماری است.

گویا با بیان اینکه موارد مشکوک در بیمارستان های مشخص شده برای این منظور بستری می شوند، گفت: تمام مسایل مرتبط با این بیماری در سطح جامعه اطلاع رسانی می شود.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت در رابطه با استفاده از ماسک برای شهروندان عادی، گفت: استفاده اصلی ماسک برای پزشکان و کادر درمانی است. اگرچه شهروندان عادی هم می توانند از ماسک استفاده کننند ولی ما توصیه نمی کنیم، چراکه کارایی زیادی نداشته و در ضمن استفاده از ماسک نیازمند رعایت توصیه های بهداشتی مرتبط با آن است. البته اینکه گفته می شود ماسک زدن در بیماران باعث تشدید بیماری می شود، به هیچ عنوان مستند و علمی نیست.

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

درمان کرونا

،

داروی درمان کرونا

،

کروناویروس

،

جهش کروناویروس

،

افزایش بیماریزایی کروناویروس

ثبت نظرات
captcha