کد خبر : ۳۴۶۰۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش فوتی های مشروبات الکلی در چابهار

مدیر شکبه بهداشت و درمان چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: شمار فوتی های ناشی از مصرف مشروبات الکلی در این شهرستان رو به افزایش است بطوریکه تاکنون سه نفر…

افزایش فوتی های مشروبات الکلی در چابهار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر محمود حسین بر اظهار داشت: به احتمال قوی شمار افراد مسموم شده از مشروبات الکلی بیشتر از این باشد زیرا برخی مصرف کنندگان به دلیل ترس از پیگیری قضایی و برخی نیز به سبب حیثیت اجتماعی به مراکز درمانی مراجعه نکرده باشند.

وی تصریح کرد: این قبیل افراد با مراجعه به مراکز درمانی بطور محرمانه درمان می شوند و مورد پیگیری قضایی قرار نمی گیرند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: هم اینک ۶ نفر در بخش آی سی بو بستری هستند که سطح هوشیاری آنان در حد سه درصد است.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی افراد بدون توجه به سلامت خود از هر نوع موادی که حتی می دانند به زیان سلامتی آنان است مصرف می کنند.

وی ادامه داد:  این مشکل از ۲ روز قبل با مراجعه چند بیمار به بیمارستان شروع و رفته رفته بر تعداد آنان افزوده شد.

دکتر حسین بر اظهار داشت: نخستین فرد مسموم شده از مشروبات الکلی در روز نخست، یک نفر دیروز و سومین نفر امروز جان خود را دست دادند و احتمال افزایش مرگ و میر از میان مصرف کنندگان مشروبات الکلی وجود دارد.

یک منبع محلی به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان های چابهار و کنارک در ساحل در دریای عمان و ورود برخی کالاهای قاچاق به احتمال زیادی مشروبات الکلی نیز بطور غیرقانونی وارد این دو شهرستان می شود.

وی که از ذکر نامش خودداری کرد افزود: بر روی بطرهای مشروبات الکلی که این افراد استفاده کرده اند حروف انگلیسی نوشته شده است. 

کلید واژه :

مشروبات الکلی

،

چابهار

ثبت نظرات
captcha