کد خبر : ۳۴۶۰۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جلوگیری چین از شیوع ویروس کرونا با ربات

چین هنوز موفق به توقف ویروس کرونا نشده اما این کشور توانسته است برای مقابله با این بیماری فناوری را واسطه کند و از طریق ربات ها میزان ابتلا به این ویروس را کاهش دهد.

جلوگیری چین از شیوع ویروس کرونا با ربات

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از گیزموچاینا، چین هنوز موفق به توقف ویروس کرونا نشده اما این کشور توانسته است برای مقابله با این بیماری فناوری را بکار ببرد.
گذشته از تلاش های قرنطینه، چین نیاز به تأمین نیازهای بیمارانی آلوده به این ویروس را دارد و به همین دلیل ربات های را مستقر کرده که وظایف انسانی را ناجام می دهند.

این روند کمک می کند تا با حضور کمتر انسان ها میزان شیوع این بیماری و آمار مبتلایان به آن کاهش یابد.

در چندین بیمارستان تعداد زیادی از ربات ها تا حدی مورد استفاده قرار می گیرند که بتوانند وظایفی از قبیل ضد عفونی، تحویل غذا، توزیع دارو و تشخیص از راه دور، کاهش بار کاری پرسنل خط مقدم و کاهش عفونت متقابل را انجام دهند.

به تازگی نخستین دسته از 140 ربات ضدعفونی کننده تولید شده توسط شرکت شانگهای Dongfulong Technology Co Ltd. به بیمارستان ووهان و سایر بیمارستان ها تحویل داده شده است.

گفته می شود این ربات ها از ماژول های کنترل کننده تهیه شده توسط غول صنعتی آلمانی زیمنس استفاده می کنند که عمدتاً به دو دسته تقسیم می شوند: دستگاه های ضد عفونی پراکسید هیدروژن تبخیر شده و ربات های هوشمند؛ همه آنها با بخار پراکسید هیدروژن استریل می شوند.

علاوه بر ربات های ضد عفونی، تعداد زیادی از ربات ها مانند ربات های پرستاری، ربات های مشاوره و ربات های حمل و نقل نیز در خطوط مقدماتی پیشگیری از بیماری همه گیر کرونا مستقر شده اند. همچنین ربات هایی وجود دارند که می توانند مواد از جمله مواد غذایی را به بخش های خاص تحویل دهند.

در مناطق روستایی مانند هبی، شانشی و جیانگ سو نیز هواپیماهای بدون سرنشین JD Logistics آماده سازی برای توزیع از طریق پهپاد را آغاز کرده اند و قصد دارند خدمات لجستیکی را به مناطق مختلف ارائه دهند.

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

درمان کرونا

،

داروی درمان کرونا

،

ربات

ثبت نظرات
captcha