کد خبر : ۳۴۶۰۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بومی سازی دانش ساخت اسکروپمپ فاضلابی در قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به بومی سازی دانش ساخت اسکروپمپ فاضلابی در قم، از آمادگی برای تولید انبوه این دستگاه برای ایستگاه های پمپاژ سراسر کشور خبر داد.

بومی سازی دانش ساخت اسکروپمپ فاضلابی در قم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نمایشگاه معرفی فرصت های ساخت داخل در راستای توسعه اقتصادی و رفع نیازمندی ها توسط تولیدکنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان به مدت سه روز در محل دائمی نمایشگاه های قم برگزار شد.

شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این نمایشگاه حضور فعالی داشت و برخی از محصولات فناورانه خود از جمله اسکروپمپ فاضلابی ساخت داخل و مواد «منعقد کننده پلی کلراید آلومینیوم» را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در بازدید بهرام سرمست استاندار قم و افشار فتح الهی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارت، وزارت صنعت، معدن و تجارت از غرفه آبفای قم به ارائه گزارشی از فعالیت های تحقیقاتی و فناورانه این شرکت پرداخت.

علی جان صادق پور با اشاره به اهمیت بومی سازی دانش ساخت اسکروپمپ فاضلابی در قم اظهار داشت: این دستگاه که با حمایت و اعتماد شرکت آب و فاضلاب به یک شرکت خصوصی ساخته شد، برای نخستین بار به صورت موفق در قم به بهره برداری رسید و آماده تولید انبوه برای سراسر کشور است.

وی با اشاره به قابلیت این شرکت برای تأمین اسکروپمپ تمام ایستگاه های پمپاژ فاضلاب در کشور تأکید کرد: ساخت این دستگاه در داخل کشور ضمن جلوگیری از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور، کاهش هزینه های بهره برداری و نگهداری و سهولت دسترسی به قطعات یدکی را به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین در خصوص مواد «منعقد کننده پلی کلراید آلومینیوم» گفت: این مواد در زلال سازی و تصفیه آب و فاضلاب و همچنین در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد دارد و با کیفیت بسیار بالاتر از محصولات وارداتی  توسط 2 نفر از محققان دانشگاه قم با حمایت شرکت آب و فاضلاب استان قم در مرحله تولید نیمه صنعتی بوده و ثبت اختراع شده است.

استاندار قم نیز در این بازدید ضمن تمجید از فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی شرکت آب و فاضلاب استان قم، از تلاش مدیریت و کارکنان این شرکت در راستای بومی سازی تکنولوژی قدردانی کرد و از آبفای قم به عنوان یکی از دستگاه های پیشگام در استفاده از ظرفیت های موجود در راستای سیاست های اقتصادی مقاومتی یاد کرد.

فتح الهی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارت ، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اقدامات شرکت آب و فاضلاب در راستای حمایت از تولید داخل را تحسین کرد.

کلید واژه :

ساخت اسکروپمپ فاضلابی

،

اسکروپمپ فاضلاب

،

اسکروپمپ

،

فاضلاب

ثبت نظرات
captcha