کد خبر : ۳۴۶۰۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سامانه تامین آب سلماس به بهره برداری رسید

سامانه تامین آب شهرستان سلماس امروز پنج شنبه همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور معاون آب و آبفای وزیر نیرو و استاندار آذربایجان غربی به بهره برداری…

سامانه تامین آب سلماس به بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب آذربایجان غربی در حاشیه مراسم افتتاح این تصفیه خانه اظهار داشت: اجرای این طرح از سال ١٣٩٢ آغاز شده بود و برای اجرای آن ۶٧٠ میلیارد ریال هزینه شده است.

علیرضا رضوی افزود: این طرح در راستای تامین آب شهرهای سلماس، تازه شهر و روستاهای همجوار و با افق سال ۱۴۱۸ احداث شده است. 

وی ادامه داد: ظرفیت این طرح ۵۷۵ لیتر بر ثانیه است که آب خام موردنیاز آن از سد زولا تامین می شود و ظرفیت تامین آب مورد نیاز ۱۶۰ هزار نفر را دارد.

وی اظهار داشت: در راستای انتقال آب خام از سد زولا به محل تصفیه خانه ۱۸ کیلومتر خط انتقال احداث شده است و این پروژه دومین تصفیه خانه مدرن کشور پس از تصفیه خانه مهاباد به شمار می رود. 

وی بیان کرد: این سامانه به روش D.A.F (شناورسازی با هوای فشرده به روش اختلاط، انعقاد و زلال سازی) به صورت B.O.T و با مشارکت بخش خصوصی احداث شده است. 

مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: در راستای احداث خط انتقال آب خام از سد زولا، ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و کشوری  و برای احداث خود تصفیه خانه نیز ۳۷۰ میلیارد ریال به روش B.O.T با مشارکت بخش خصوصی هزینه شده است.

وی تاکید کرد: همچنین ۶٠ روستای شهرستان سلماس نیز به طور همزمان از خدمات این سامانه تامین آب بهره مند می شوند. 

در حال حاضر ١٠٠ درصد جمعیت شهری سلماس از آب شرب بهره مند هستند و ۶٢ درصد جمعیت این شهرستان نیز زیرپوشش شبکه فاضلاب است. 

همچنین در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری آذربایجان غربی زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب شهری در حوزه آب و بیش از دو سوم این جمعیت نیز در حوزه جمع آوری فاضلاب زیرپوشش این شرکت قرار دارند.

کلید واژه :

سامانه تامین آب سلماس

،

تصفیه خانه سلماس

،

تصفیه خانه آب سلماس

،

تصفیه خانه آب

،

سلماس

ثبت نظرات
captcha