کد خبر : ۳۴۶۰۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تأمین سوخت موشک با ضایعات پلاستیکی

تولید سوخت موشک از ضایعات پلاستیکی کمک می کند انرژی مورد نیاز برای مأموریت های فضایی آینده با آسیب کمتر به محیط زیست تأمین شود.

تأمین سوخت موشک با ضایعات پلاستیکی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، تولید سوخت موشک از ضایعات پلاستیکی به انگلیس کمک می کند انرژی مورد نیاز برای ماموریت های فضایی آینده خود از جمله ارسال ماهواره به مدار زمین را به راحتی تامین کند.

این سوخت که  «اکو سنس»(Ecosence) نامیده می شود توسط شرکت اسکای رونا در ادینبورگ اسکاتلند ساخته شده و قرار است حافظ محیط زیست باشد. 

 سوخت موشکی ساخته شده از دوریز پلاستیکی  می تواند مأموریت های فضایی آینده انگلیس را به قدرت برساند.

این شرکت به مدت یک هفته سوخت اکوسنس را در موتور موشکی که با پرینتر سه بعدی ساخته بود، آزمایش کرد. به این ترتیب توانست عملکرد سوخت «اکوسنس» را با سوخت کروسین مقایسه کند. کروسین یا همان نفت سفید اشکال مختلفی دارد و به عنوان سوخت به کار می رود. 

از سوخت جدید قرار است در یک موتور موشک که توسط شرکت اسکاتلندی Skyrora ساخته شده استفاده شود؛ در صورت موفقیت آمیز بودن Skyrora امیدوار است که از آن برای قرار دادن ماهواره ها استفاده کند.

سوخت موشکی ساخته شده از پلاستیک زباله می تواند به مأموریت های فضایی آینده انگلیس از جمله قرار دادن ماهواره ها در مدار کم ارتفاع زمین  کمک کند.

«Skyrora» نخستین شرکت مستقر در انگلیس است که از اسکاتلند موشک به فضا پرتاب می کند؛ این سوخت جدید همچنین با انتشار حدود ۴۵ درصد گازهای گلخانه ای کمتر، برای مقابله با مشکلات احتمالی آب و هوا یا تأخیرهایی که می تواند در سایت های پیشنهادی موشکی اسکاتلند تأثیر بگذارد، مناسب است.

این شرکت قادر است از ۲۲۰۰ لیتر زباله پلاستیکی حدود ۱،۳۰۰ لیتر نفت سفید ایجاد کند و می تواند برای مدت طولانی در مخازن نگهداری شود.

کلید واژه :

سوخت موشک

،

ضایعات پلاستیکی

ثبت نظرات
captcha