کد خبر : ۳۴۶۰۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۲۷ کانون تولید بوی نامطبوع در تهران وجود دارد

استاندار تهران گفت: ۲۷ کانون تولید بوی نامطبوع مشخص شده که سه کانون جایگاه دفن زباله، دام گستر و پساب فاضلاب ها بیشترین سهم را در انتشار بوی نامطبوع تهران دارند.

۲۷ کانون تولید بوی نامطبوع در تهران وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر امروز افتخار و سربلندی در جهان داریم به برکت اندیشه های امام راحل است که رهبری داهیانه ایشان وحدت و همدلی را در همه اقشار جامعه ایجاد کرد.  

وی با اشاره به پروژه های دهه فجر استان تهران گفت: ۹۰۹ پروژه در ایام دهه فجر در استان تهران به بهره برداری می رسد که ارزش آنها بالغ بر ۴هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که با افتتاح این پروژه ها برای ۱۱هزار ۷۰۴ نفر اشتغالزایی می شود. 

استاندار تهران ادامه داد: به غیر از پروژه های دهه فجر، هفته گذشته نیز با حضور رئیس جمهور مرکز تصفیه آب آشامیدنی جنوب و جنوبشرق تهران با ارزش هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسید و به موجب آن شهرستان های پیشوا، پاکدشت، ورامین و قرچک از آب آشامیدنی استاندارد و باکیفیت استفاده می کنند. 

محسنی بند پی در رابطه با انتشار بوی نامطبوع در تهران تصریح کرد: همه صنایعی که اطراف تهران مشغول به فعالیت هستند را مورد ارزیابی علمی و کارشناسی قرار دادیم و گروه های علمی را برای تشخیص منابع آلایندگی تعیین کردیم. 

وی با بیان اینکه به صورت ریشه ای و تخصصی پیگیر این کار هستیم، افزود: ۲۷ کانون تولید بو مشخص شده که سه کانون جایگاه دفن زباله، دام گستر و پساب فاضلاب ها عمده ترین نقش را دارند لذا طی فراخوانی از گروه های علمی و دانشگاهی خواستیم که تحقیق کنند سهم هر دستگاه چقدر است تا این دستگاه ها را مکلف کنیم از محیط زیست یارانه نگیرند.

استاندار تهران با بیان اینکه مرکز دفن پسماند ویژه استان تهران تا پایان سال افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: مرکز دفن پسماند ویژه در برخی استان ها وجود دارد و ضروری است که در استان تهران نیز ایجاد شود لذا محیط زیست بایستی گواهی لازم را برای این کار صادر کند.

سه کانون ایجاد بوی نامطبوع تهران در شهرستان ری فعالیت می کنند

معاون عمرانی استانداری تهران سی دی ماه سال جاری در حاشیه افتتاح سه پروژه زیست محیطی شهرستان ری در جمع خبرنگاران در رابطه با انتشار بوی نامطبوع در تهران اظهار کرده بود: مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه و مجموعه دام گستر که فعالیت های دامی انجام می دهد و در شهرستان ری واقع شده است همچنین فاضلاب های شهری در جنوب تهران و ری سه دستگاهی هستند که به عنوان علت اصلی انتشار بوی نامطبوع تهران شناخته شده اند.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

بوی نامطبوع تهران

،

بوی نامطبوع

،

تهران

ثبت نظرات
captcha