کد خبر : ۳۴۶۰۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روسیه برای مقابله با ویروس کرونا ریباویرین ریتوناویر و اینترفرون بتا-۱ بی را معرفی کرد

وزارت بهداشت روسیه با همکاری سازمان رفاه و حمایت از مصرف کنندگان این کشور راهنمایی را فراهم کرده است که در آن شیوه های پیشگیری، تشخیص و مداوای عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونای جدید آمده است.

روسیه برای مقابله با ویروس کرونا ریباویرین ریتوناویر و اینترفرون بتا-۱ بی را معرفی کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش یورو نیوز، این دفترچهٔ راهنما که برای کارکنان بخش پزشکی و بهداشت ارسال شده شامل لیستی از داروهاست که برای مداوای بیماری ناشی از ویروس کرونا در بزرگسالان پیشنهاد شده است. این داروها عبارتند از: «ریباویرین»، «ریتوناویر» (یا «لوپیناویر») و «اینترفرون بتا-۱ بی».

متخصصان هشدار داده اند که تجویز و مصرف داروی نخست یعنی ریباویرین باید با دقت صورت گیرد چون این دارو عوارض جانبی شدیدی دارد. این دارو پیشتر برای درمان سارس در شماری از کشورها از جمله چین و سنگاپور به کار رفته بود.
داروی دوم یعنی ریتوناویر شدت تصلّب عروق و دیگر اندام های داخلی را کاهش داده، دوره های تصلّب را کوتاه می کند و عمدتا در درمان عفونت های ویروس اچ .آی.وی به کار می رود، و داروی سوم یعنی اینترفرون بتا-۱ بی، عمدتا در درمان ام اس کاربرد دارد.

همچنین میزان و دورهٔ مصرف این داروها برای استفادهٔ متخصصان ذکر شده است.

فراهم کنندگان این راهنما همچنین متذکر شده اند که کودکان، نوجوانان و جوانان کمتر در معرض ابتلا به ویروس تازهٔ کرونا هستند. وزارت بهداشت روسیه یادآوری کرد که میانگین سنی مبتلایان به ویروس تازهٔ کرونا ۴۱ سال بوده و شدیدترین عوارض عفونی در مبتلایان سالمند (بالاتر از ۶۰ سال) دیده شده است.

کلید واژه :

ویروس کرونا

،

ریباویرین

،

ریتوناویر

،

اینترفرون بتا

،

۱ بی

ثبت نظرات
captcha