کد خبر : ۳۴۶۰۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راه اندازی سیستم هشدار گوگل برای ویروس کرونا

گوگل با اضافه کردن نام ویروس کرونا به فهرست سیستم هشدار خود، اخبار و توصیه های لازم را درباره این ویروس تنفسی مرگبار در اختیار کاربران قرار می دهد.

راه اندازی سیستم هشدار گوگل برای ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش پایگاه اینترنتی «ورج»، چندی پیش گوگل یک سرویس جدید تحت عنوان SOS Alert راه اندازی کرد که کاربران را از وجود هرگونه بحران احتمالی در محیط پیرامونشان مطلع می کند. حال این غول فناوری ویروس کرونا را نیز به فهرست این سرویس اضافه کرده است.

براین اساس اگر واژه  coronavirus (کروناویروس) را در گوگل جستجو کنید، به صفحه ای از نتایج شامل فهرستی از منابع ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، توصیه های ایمنی و اخبار به روز در مورد این ویروس واگیردار فرستاده خواهید شد.

گوگل همچنین اعلام کرده که با اختصاص ۲۵۰،۰۰۰ دلار کمک بلاعوض به صلیب سرخ چین به تلاش ها برای مهار ویروس کرونا کمک خواهد کرد. 

ویروس کرونا اولین بار در دسامبر سال گذشته میلادی در استان ووهان چین شایع شد و به تدریج به دیگر کشورها چون تایلند، تایوان، مالزی، سنگاپور، ویتنام، کره جنوبی، آلمان، ژاپن، آمریکا، استرالیا و چند کشور دیگر نیز رسید.

این ویروس تاکنون بیش از ۱۷۰ قربانی برجای گذاشته و بیش از ۸ هزار نفر را در جهان مبتلا کرده است. در جدیدترین تحولات، سازمان بهداشت جهانی در بحبوحه نگرانی ها در مورد شیوع گسترده این ویروس مرگبار، اعلام وضعیت اضطراری بین المللی کرد و نخستین مورد از انتقال فرد به فرد این بیماری در آمریکا نیز گزارش شد.

در این میان، چندین سازمان هواپیمایی برای حفظ جوانب امنیتی پروازهای خود به مقصد چین و دیگر مناطق آلوده را لغو یا تعلیق و چند کمپانی از قبیل گوگل و تسلا فعالیت شعبات خود را به همین دلیل در چین متوقف کرده اند.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

کرونا

،

سیستم هشدار

،

ویروس کرونا

،

گوگل

ثبت نظرات
captcha