کد خبر : ۳۴۶۰۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تعطیلی نیروگاه شهید رجایی قزوین بدلیل آلودگی هوا

استاندار قزوین گفت: با توجه به اینکه میزان آلودگی هوای شهر آبیک از شاخص ۱۴۰ عبور کرده است دستور تعطیلی نیروگاه شهید رجایی قزوین را صادر کرده ام.

تعطیلی نیروگاه شهید رجایی قزوین بدلیل آلودگی هوا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هدایت الله جمالی پور روز سه شنبه در جمع رسانه های استان قزوین، افزود: به مسوولان محیط زیست استان دستور داده ام که اگر شاخص آلودگی هوای شهر آبیک از رقم ۱۴۰ بالاتر برود برای تعطیلی نیروگاه شهید رجایی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: این نیروگاه امروز به دلیل کمبود نیروی گاز، مجبور به مصرف سوخت مازوت است که همین موضوع موجب افزایش آلاینده ها در سطح شهرستان و رسیدن شاخص آلودگی به رقمی بالاتر از ۱۴۰ شده است.

جمالی پور ادامه داد: به اداره کل محیط زیست استان اعلام کرده ام که اگر شاخص آلودگی استان از رقم ۱۴۰ بگذرد باید نیروگاه بسته شود و اگر در این زمینه اقدام نکنند با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: امروزه محیط زیست استان برای همه مساله مهمی است و به همین دلیل دیگر به هیچ عنوان در زمینه فولاد و آهن، مجوز سرمایه گذاری در استان را صادر نخواهیم کرد.

جمالی پور اضافه کرد: واحدهای تصفیه روغن نیز که باید اصلاح شوند مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در دوره مدیریت ما هیچ مجوزی در این زمینه بدون تحقیق و بررسی صادر نخواهد شد.

وی گفت: برای احداث مرکز پسماند جدید نیز مجوز نخواهیم داد و هر طرح و برنامه دیگر باید در مرکز پسماند محمدآباد صورت گیرد.

باید صدای وحدت و همبستگی از تریبون ها شنیده شود

استاندار گفت: در شرایط امروز که همه دشمنان جمع شده و همه ظرفیت ها را علیه ملت بسیج کرده اند، آیا پذیرفته است که در داخل هم مثل دشمنان با خود رفتار کنیم؟

وی گفت: کشور هم اینک در شرایط جنگ نرم قرار دارد و فرماندهان جنگ، مدیران و مسوولان هستند و در صورت یک شکست نباید برای محاکمه آنها اقدام کرد آنچنانکه در جنگ سخت نیز چنین چیزی را شاهد نبودیم.

جمالی پور افزود: در جنگ هشت ساله تحمیلی، فرماندهی را مواخذه و محاکمه نکردیم و امروز نیز همان جبهه جنگ برقرار است و نباید بدون بررسی و تحقیق، آبرو و حیثیت مدیران را بر باد داد.

وی اضافه کرد: متاسفانه امروزه با استفاده از تریبون ها برای بردن آبروی یکدیگر در جهت مطامع سیاسی تلاش می کنیم و دشمنان در حال لذت بردن از این تفرقه و اختلاف هستند.

استاندار افزود: دشمن به دنبال این است که تمامی ظرفیت های کشور را علیه خود مدیران و مسوولان به کار گیرد و برخی نیز گاهی ندانسته در زمین دشمن بازی می کنند.

جمالی پور گفت: متاسفانه امروزه به خاطر جنجال آفرینی تریبون ها قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی در کشور وجود ندارد و اگر تصمیمی اشتباه بود باید در فضای دوستانه برای رفع آنها تلاش کنیم.

استاندار گفت: هم اینک حفظ وحدت و دفاع از همدیگر از اوجب واجبات است و البته منظور ما از این سخن، این نیست که از متخلف حمایت شود.

وی اضافه کرد: تریبون های مقدس که باید وحدت بخش باشند باید امید را به مردم تزریق کنند و فضای جامعه را با مایوس کردن دشمن به سمت نشاط و وحدت هدایت نمایند.

استاندار گفت: خوشبختانه فضای استان به نسبت خوب است و یک وحدت درونی بین عناصر اصلی تصمیم سازی و مسولان ارشد وجود دارد.

وی ادامه داد: امروز کلیت مدیران ارشد استان به خصوص اعضای شورای تامین فقط یک فکر دارند و آن هم همبستگی، انسجام و تقویت امید مردم است.

معرفی مدیران متخلف و مانع سرمایه گذاری به دادگاه

استاندار گفت: مدیری که مانع سرمایه گذاری بشود و آن را در یک پروسه طولانی مدت بیندازد به دادگاه معرفی خواهد شد چون همه مدیران وظیفه تسهیلگری دارند.

جمالی پور اضافه کرد: وظیفه دولت تسهیل امور مردم است و حتما مدیران استان با توجه به این مهم، درخواست های سرمایه گذاری را رسیدگی خواهند کرد.

وی ادامه داد: خبرنگاران می توانند مدیرانی را که باعث فرار سرمایه گذاران می شوند به استانداری گزارش کنند البته سرمایه گذاری در زمینه پوشاک، صنایع هایتک و غذایی در اولویت سرمایه گذاری استان هستند.

جمالی پور گفت: تن ندادن مدیران به پاسخگویی را حتما رسیدگی می کنیم و مدیران باید به شهرستان ها سفر کنند و ملاقات های عمومی آنها همواره برگزار شود.

وی گفت: کلیت مدیران دستگاه های اجرایی استان خوب و پرتلاش هستند و البته با مدیران ضعیف تعارف نداریم و برای تغییر آنها اقدام خواهیم کرد.

توسعه استان قزوین، نامتوازن بوده است

استاندار گفت: استان قزوین در حوزه سلامت و تخت بیمارستان با چالش های جدی مواجه است و باید تلاش کنیم بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی استان هرچه سریعتر ساخته شود.

جمالی پور با اشاره به شرایط سخت مالی دولت، اضافه کرد: من بیشترین وقت خود را با وزرا و مدیران برای رفع مشکلات بهداشتی استان صرف می کنم و امیدوارم بتوانم بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی را به سرانجام رسانده و در کنار آن یک بیمارستان هزار تختخوابی را نیز اجرایی کنم.

برخورد با شوراهای متخلف در مدیریت شهری

وی اضافه کرد: در حوزه مدیریت شهری و شوراها با چالش های جدی مواجه هستیم و حتی یک شورا را منحل کردیم.

جمالی پور گفت: در این مسایل جدی هستیم و اگر یک شورا در حوزه مدیریت شهری دخالت کند با آن برخورد خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: با شوراهایی که در امور دخالت بی جا کنند تعارف نداریم و آنها را در هیات رسیدگی به تخلفات به اشد مجازات محکوم خواهیم کرد.

استاندار گفت: مبارزه با فساد اولویت استان قزوین است البته مبارزه با فساد باید با رعایت شئونات و ارزش های اسلامی باشد در حالیکه امروزه به راحتی همدیگر را محکوم می کنیم.

جمالی پور اضافه کرد: باید دقت کنیم، فضای جامعه را به گونه ای نشان دادن که همه چیز فاسد است توطئه دشمنان است و پشت آن مسایل دسیسه های زیادی وجود دارد.

واگذاری بیمارستان خیریه الوند به دولت انجام شد

وی اضافه کرد: موضوع تعطیلی بیمارستان خیریه الوند که مشکلات زیادی را به وجود آورده بود با واگذاری به دولت حل شد و به زودی برای افتتاح آن اقدام خواهیم کرد.

جمالی پور افزود: اولین قسط مطالبات این بیمارستان پرداخت شده است و به زودی شاهد افتتاح آن تا ۲۲ بهمن سال جاری خواهیم بود.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

نیروگاه شهید رجایی قزوین

،

آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha