کد خبر : ۳۴۶۰۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ویروس کرونا به پایتخت چین رسید 

مقامات چین روز دوشنبه از نخستین قربانی ویروس کشنده کرونا در شهر پکن پایتخت چین خبر دادند.  

ویروس کرونا به پایتخت چین رسید 

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش خبرگزاری فرانسه، کمیسیون بهداشت پکن اعلام کرد که قربانی مردی ۵۰ ساله بود که در ۸ ژانویه (۱۸ دی) به شهر ووهان مرکز شیوع کرونا سفر کرده و پس از بازگشت به پکن دچار تب شدید شده بود.  
به گفته کمیسیون بهداشت پکن، قربانی در روز  ۲۱ ژانویه برای درمان به بیمارستان مراجعه کرده و امروز به علت نارسایی تنفسی جان خود را از دست داد.  
آمارها حاکی است تا صبح امروز دوشنبه دو هزار و ۷۶۱ تن در چین و ۳۷ نفر در ۱۲ کشور دیگر به این ویروس مبتلا شده اند این ویروس همچنین تا کنون جان ۸۱ تن را گرفته است و ۵۱ تن هم درمان شده اند. بیش از دو هزار تن از مبتلایان، ساکن شهر ووهان و استان هوبی کانون شیوع این ویروس هستند که گفته می شود دستکم حال ۳۲۰ تن آن ها وخیم است.  
ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان واقع در استان هوبی در مرکز چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می فروشند، نمایان شد و هم اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است.  
این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند.  
تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می شود در معمولی ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می شود نشانه های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.  

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

ویروس کرونا

،

پایتخت چین

ثبت نظرات
captcha