کد خبر : ۳۴۵۹۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جلسه اضطراری انگلیس درباره ویروس چینی

همزمان با افزایش تلفات ناشی از ویروس کرونا و نگرانی از شیوع آن در سایر کشورها، دولت انگلیس روز جمعه جلسه اضطراری موسوم به «کبری» تشکیل دادند.

جلسه اضطراری انگلیس درباره ویروس چینی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در این جلسه که روز جمعه به ریاست وزیر بهداشت انگلیس برگزار شد، بر لزوم افزایش اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر تمام مسافرانی که از چین به این کشور وارد می شوند تاکید شد. از جمله اینکه مقرر شد در فرودگاه هیترو اتاقی با عنوان سلامت عمومی برای آزمایش مسافرانی که از چین به انگلیس سفر می کنند از امروز (جمعه) تعبیه شود.

هم زمان یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس گفت، به دانشگاه ها و مراکز عمومی اعلام شده که در حالت آماده باش باشند.

«مت هنکوک» دیروز (پنجشنبه) در مجلس عوام مدعی شد که تاکنون فردی در انگلیس به این ویروس مبتلا نشده است. وی افزود این کشور برای مقابله با ویروس یادشده در آمادگی کامل به سر می برد.

وزیر بهداشت انگلیس توضیح داد که اوضاع به سرعت در حال تغییر است و شمار تلفات و افراد مبتلا به این بیماری از ارقام تائید شده به مراتب بیشتر است. وی پیش بینی کرد که آمار تلفات در جهان باز هم افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، چهار مرکز تحقیقات درباره بیماری های عفونی در شهرهای لندن، لیورپول و نیوکاسل برای رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده است.

دیشب گزارش شد که در ۱۴ نفر علائم بیماری کرونا مشاهده شده که برای آزمایش های بیشتر به بیمارستان منتقل شدند. امروز مقامات وزارت بهداشت انگلیس اعلام کردند که نتیجه آزمایش ها منفی بوده است.

شیوع یک ویروس اسرارآمیز از خانواده کرونا که شبیه بیماری ذات الریه است برای اولین بار در دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان واقع در استان مرکزی هوبی در چین گزارش شد گزارش ها حاکی است این ویروس تا کنون ۲۶ تن را به کام مرگ فرستاده و ۸۸۱ نفر را هم مبتلا کرده است.

چین با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، تا کنون راه های ورود و خرج هشت شهر این کشور در استان «هو بی»  بسته است.

این ویروس تا کنون علاوه بر چین در ۱۱ کشور دیگر مشاهده است.

لیو ژیاومینگ سفیر چین در انگلیس امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دولت پکن در تلاش است تا جلوی شیوع این ویروس گرفته شود. وی ابراز امیدواری کرد که هرچه سریع تر این ویروس کنترل خواهد شد. 

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

جلسه اضطراری انگلیس

،

ویروس چینی

ثبت نظرات
captcha