کد خبر : ۳۴۵۹۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حمله وزیر ترامپ به گرتا تونبرگ فعال محیط زیست

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در یک نشست خبری در داووس سوئیس با لحنی تمسخرآمیز به گرتا تونبرگ فعال نوجوان محیط زیست سوئدی گفت او باید اقتصاد بخواند؛ اظهاراتی…

حمله وزیر ترامپ به گرتا تونبرگ فعال محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش خبرگزاری رویترز، تونبرگ که در پنجاهمین نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس شرکت دارد سوژه حمله لفظی وزیر خزیانه داری ترامپ قرار گرفت.

وقتی در یک نشست خبری در داووس از منوچین درباره خواسته قبلی تونبرگ درباره جلوگیری از سرمایه گذاری در سوخت فسیلی سوال شد، وی با اشاره به تونبرگ گفت: آیا او یک اقتصاددان ارشد است؟ من گیج شدم... بعد از این که به دانشگاه برود و در رشته اقتصاد تحصیل کند می تواند برگردد و درباره آن برای ما توضیح دهد.  

این فعال محیط زیست سپس در توئیتر نوشت: برای دانستن این که اهداف آب و هوایی جهان تحقق نیافته است، به مدرک نیازی نیست.

منوچین در این نشست همچنین گفت: درباره موضع دولت ترامپ درباره مسائل آب وهوایی و انتقاد از تونبرگ سوء تفاهم وجود دارد.

وی افزود: اگر بخواهم روشن بگویم ترامپ کاملا به آب و هوای پاک و محیط زیست سالم باور دارد.

وزیر ترامپ با این حال در مصاحبه دیگری با شبکه خبری سی ان بی سی گفت باور ندارد  فقط چند سال وقت برای جلوگیری از فاجعه آب وهوایی باقی مانده است.

وی گفت، مسائل مهم دیگری وجود دارند که تمدن ما را تهدید می کند و به گسترس سلاح های هسته ای و مسائل بهداشتی اشاره کرد.

پیش از این تونبرگ و ترامپ به طور غیرمستقیم وارد جدال لفظی شده بودند. تونبرگ در پاسخ به ترامپ که گفته بود متعهد است به طرح ابتکاری برای کاشت و احیا وحفاظت از یک تریلیون درخت ملحق شود، گفت مقابله  با بحران آب وهوایی فقط درباره حفظ و حراست از درختان نیست.

مواضع دولت ترامپ درباره تغییرات آب و هوایی و توافق آب وهوایی پاریس با انتقاد متحدان اروپایی او مواجه شده است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در داووس با دفاع از تونبرگ گفت اهداف توافق آب وهوایی پاریس که آمریکا از آن خارج شده است، بسیار مهم است.

مرکل درسخنرانی در داووس گفت دچار محدودیت زمانی هستیم و افراد بالغی مثل من باید اطمینان دهیم که بی تابی جوانان را به شیوه ای مثبت و سازنده درک می کنیم.

پنجاهمین گردهمایی سالانه مجمع جهانی اقتصاد امسال هم طبق سنت سالیان اخیر در اواخر نخستین ماه میلادی و از ۲۱ تا ۲۴ ژانویه (۱ تا ۴ بهمن) همچون دوره های پیش در شهر داووس سوئیس و با حضور سران و صاحبنظران سیاسی و اقتصادی کشورهای مختلف برگزار می شود.

خشم رئیس جمهوری برزیل از دختر محیط زیستی

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

،

محیط زیست

،

گرتا تونبرگ

،

فعال محیط زیست

ثبت نظرات
captcha