کد خبر : ۳۴۵۹۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رونمایی از طرح هواپیمای برقی بدون آلودگی و دوستدار محیط زیست

یک شرکت طراحی، از طرح مفهومی یک هواپیمای مسافربری تمام برقی رونمایی کرد که به جای موتورهای جت، دارای چند پروانه بوده و دوستدار محیط زیست است.

رونمایی از طرح هواپیمای برقی بدون آلودگی و دوستدار محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، کانسپت این هواپیما که هیچ آلودگی ای ایجاد نمی کند، توسط شرکتی به نام JDXP طراحی شده که در نیویورک واقع شده است.

این هواپیمای برقی موسوم به "زیرو"(ZERO) دارای یک ساختار آیرودینامیکی است. همچنین دماغه هواپیما تیز بوده و طول بال های آن زیاد است و به برخاستن مناسب تر هواپیما کمک می کند.

به جای استفاده از موتورهای جت که از خود کربن منتشر می کنند، در این هواپیما از باطری و ژنراتورهای برقی به کار گرفته شده که از طریق پنل های خورشیدی و سه مجموعه پروانه شارژ می شود.

تغییر از حالت موتور جت به موتور برقی، به این معناست که مسافران این هواپیما باید برای رسیدن به مقصد خود پرواز طولانی تری تجربه کنند که این میزان برای هر دو ساعت پرواز، ۲۵ دقیقه بیشتر است.

این طراحی هواپیما برای مسافرانی مناسب است که به طور مکرر از هواپیما استفاده می کنند و برایشان مهم نیست که مدت زمان پرواز آن ها کمی طولانی تر شود.

انتشار کربن از هواپیماهای مسافربری یکی از بزرگترین عوامل گرم شدن کره زمین محسوب می شود. با تعویض موتورهای جت به سه مجموعه پروانه، موتورهای برقی درون هواپیما به آن اجازه می دهد طی مسیر به حداقل زمان نیاز پیدا کند.

همچنین می توان گفت که این طراحی جدید برای پروازهای کوتاه تر مناسب است و "جو دوست"(Joe Doucet) طراح آن اعلام کرده که در این هواپیما "کارایی" ارجح تر از "سرعت" است.

این هواپیما در صورت قطع برق یا بروز نقص، می تواند در حالت گلاید به زمین بازگردد. 

جالب توجه است که شرکت طراح این هواپیمای کانسپت "پایداری" را مرکز توجه خدمات خود قرار داده است. به نحوی که مسافران این هواپیما باید انتظار منویی عاری از همبرگرهایی با گوشت گاو یا پلاستیک های یک بار مصرف داشته باشند. زیرا این دوعامل، منابعی از آلودگی و انتشار گازهای گلخانه ای هستند.

ویدئوی ایمنی در پرواز این هواپیما هم با صحبت های " گرتا تونبرگ" نوجوان مشهور فعال محیط زیست آغاز خواهد شد.

امروزه شرکت های دیگر هم به حوزه تولید هواپیماهای دوستدار محیط زیست وارد شده اند. 

به عنوان مثال، شرکت خودروسازی "رولزرویس"(Rolls Royce) هواپیمای تمام برقی خود را ماه پیش رونمایی کرد.

رونمایی از طرح هواپیمای برقی بدون آلودگی و دوستدار محیط زیست

رونمایی از طرح هواپیمای برقی بدون آلودگی و دوستدار محیط زیست

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

هواپیمای برقی

ثبت نظرات
captcha