کد خبر : ۳۴۵۹۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قرنطینه 9 شهر چین بدلیل ویروس مهلک کرونا

در حالیکه مردم چین خود را برای تعطیلات سال نو آماده می کنند، مقامات چینی تا کنون 9 شهر را برای کنترل سرایت ویروس مهلک کرونا به دیگر مناطق این کشور قرنطینه کرده و از مردم این کشور خواسته اند تا حد امکان از سفر خودداری کنند.

قرنطینه 9 شهر چین بدلیل ویروس مهلک کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و گزارش خبرگزاری فرانسه مقامات چینی نهمین شهر را به لیست شهرهایی که به خاطر ویروس مهلک کرونا قرنطینه شده اند اضافه کرده اند.

در حال حاضر 32 میلیون نفر تحت تاثیر این قوانین محدود کننده هستند. براساس این ممنوعیت، ساکنان این شهرها حق مسافرت به شهرهای دیگر را ندارند و از افراد دیگر نیر نمی توانند وارد این شهرها شوند.

مقامات چینی روز پنج شنبه شهر ۱۱ میلیون نفری ووهان را به طور کامل در حالت قرنطینه درآوردند تا از شیوع هرچه بیشتر ویروس تنفسی کشنده جدید که علائمی مشابه ذات الریه دارد جلوگیری کنند.

تاکنون 9 شهر در چین به حالت قرنطینه درآمده اند.

این بیماری که اولین بار چند هفته پیش در چین گزارش شد، تا کنون ۱۷ نفر را به کام مرگ کشانده و بیش از ۵۷۰ نفر را مبتلا کرده است.

این بیماری علاوه بر چین، در تایوان، ژاپن، تایلند، کره جنوبی و آمریکا نیز گزارش شده است. سخنگوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد در فرودگاه «سیاتل» یک فرد چینی مبتلا به این بیماری شناسایی شده و تحت نظر قرار گرفته است.

ویروس این بیماری به ویروس عامل بیماری مهلک «سارس» شباهت دارد که در حدود ۱۸ سال پیش ظهور یافته و در نقاط مختلف جهان جان حدود ۸۰۰ نفر را گرفت.

قرار است سازمان بهداشت جهانی به زودی برای بررسی این موج تازه ویروسی جلسه اضطراری برگزار کند.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

ویروس کرونا

،

چین

،

قرنطینه

ثبت نظرات
captcha