کد خبر : ۳۴۵۹۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش ترکیبات آروماتیک بنزین در پاییز

سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تشریح کیفیت سوخت توزیعی در کشور طی ۹ ماهه ابتدای امسال گفت: گوگرد موجود در بنزین طی پاییز امسال نسبت به سال های قبل کاهش یافته است اما در برخی نمونه های این فصل ترکیبات آروماتیک بنزین افزایش پیدا کرده است.

افزایش ترکیبات آروماتیک بنزین در پاییز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، زهرا سماعی در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای کشور که در امروز سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد درباره وضعیت کیفیت سوخت کشور از ابتدای امسال تا آخر پاییز اظهار کرد: طی ۹ ماه امسال ۳۳۲ نمونه نفت گاز از محورهای مواصلاتی و جایگاه های عرضه سوخت کلانشهرها مورد بررسی قرار گرفت و محتوای گوگرد آن ها آنالیز شد.

سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: درصد نمونه های نفت گاز با محتوای گوگرد کمتر از ۵۰ پی پی ام طی فصول بهار ، تابستان و پاییز امسال به ترتیب ۱۶، ۱۲ و ۱۶ درصد بود. همچنین درصد نمونه های نفت گاز با محتوای گوگرد بین ۵۰ تا ۲۵۰ پی پی ام طی این سه فصل به ترتیب ۷۰، ۷۷ و ۷۹ درصد بود.

سماعی با بیان این که درصد نمونه های نفت گاز با محتوای گوگرد بیش از ۵۰ پی پی ام طی ۹ ماه ابتدای امسال به ترتیب ۱۴، ۱۱ و ۵ درصد بود تصریح کرد: به طور کلی نتایج آنالیز گوگرد نفت گاز نشان می دهد که با کمی نوسان در تابستان کیفیت نفت گاز از نظر گوگرد رو به بهبود بوده است.

وی در ادامه درباره نتایج بررسی آنالیز بنزین توزیعی در کشور گفت: در نمونه های بنزین محتوای بنزن ، آروماتیک ها و گوگرد مورد بررسی قرار گرفته است و نتایج آنالیز نشان می دهد که بنزن تمامی نمونه ها به جز یک مورد مطابق با استاندارد ملی یورو 4 است.

سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهار کرد: نتایج آنالیز بنزین نشان می دهد که مجموع آروماتیک های موجود در بنزین فصول بهار و تابستان کمتر از حد مجاز ۳۵ درصد ( استاندارد یورو 4) بود ولی در نمونه های اخذ شده پاییز این میزان افزایش یافته است.

سماعی در پایان اظهارکرد: نتایج آنالیز گوگرد نیز نشان می دهد که تمامی نمونه های فصول بهار و تابستان بیشتر از ۵۰ پی پی ام بود اما میزان گوگرد بنزینی طی پاییز امسال به صورت قابل توجهی رو به کاهش بود.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

افزایش ترکیبات آروماتیک بنزین

،

ترکیبات آروماتیک بنزین

،

ترکیبات آروماتیک

،

بنزین

ثبت نظرات
captcha