کد خبر : ۳۴۵۹۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

از الان به فکر آلودگی هوا در سال آینده باشیم

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از الان به فکر آلودگی هوا در سال آینده باشیم و حرف های امسال را سال دیگر تکرار نکنیم.

از الان به فکر آلودگی هوا در سال آینده باشیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسعود تجریشی روز چهارشنبه در چهل و دومین جلسه کارگروه آلودگی هوا افزود: وقتی از مردم تهران پرسیدند اولین خواسته شما چیست، همه گفتند به هوای تمیز این خواسته به حقی است و دولت ها و حکومت ها باید برای سلامت مردم هزینه کنند.

وی تاکید کرد: در این میان هر سازمانی وظیفه ای دارد اینکه برخی می گویند به ما گفته شده که از سوخت گاز استفاده نکنید حرف درستی نیست و نباید به راحتی آن را بپذیرند.

وی اظهار داشت: همه می گوییم تحریم، در حالی که تحریم کلمه جدیدی نیست و تاکنون نیز با وجود تحریم توانستیم دستاوردهای خوبی به دست آوریم.
معاون سازمان محیط زیست گفت: نیروگاه ها می گویند به آنها گفته شده که مازوت مصرف کنند اما من می گویم که شما قبول کرده اید مازوت مصرف کنید در حالی که باید با توجه به شرایط هوا تمهیداتی در این راستا اندیشیده شود.

وی ادامه داد: البته می دانیم که شدت مصرف انرژی در کشور بالاست، بررسی ها نشان داده اگر ۶ درصد مصرف انرژی را در کشور کاهش دهیم هیچ مشکلی از لحاظ تامین سوخت نخواهیم داشت و می توانیم به راحتی تمام بحران ها را پشت سر بگذاریم که این مسئله نیاز به اطلاع رسانی دارد بنابراین اگر چالش های پیش رو را با مردم در میان بگذاریم نه تنها موجب تضعیف حکومت نمی شود بلکه پایه های آن را محکم تر می کند چون این مردم همیشه در کنار دولت و حکومت بوده اند.

تجریشی تاکید کرد: قانون هوای پاک، وظایف دستگاه ها را به صراحت مشخص کرده است بنابراین ما فراتر از قانون نمی توانیم کار کنیم و باید راهکارها براساس قانون پیش رود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز در این جلسه گفت: نیروگاه منتظر قائم سال گذشته در زمستان یعنی در بدترین فصل سال حدود ۱۷۰ میلیون لیتر گازوئیل مصرف کرد در حالی که ضریب تهویه هوا در آن منطقه بسیار پایین است و نتیجه آن آلودگی هوا می شود.

«حسین رضا شهیدزاده» افزود: در برخی روزها ۱۰ درصد ذرات معلق تهران فقط از نیروگاه منتظر قائم بوده است.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

،

آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha