کد خبر : ۳۴۵۹۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید رنگ نانو ایرانی برای محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس

علم و فناورییک شرکت فعال درحوزه فناوری نانو، رنگ حاوی نانوذرات تولید کرده است که خاصیت محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس دارد، این رنگ برای استفاده در اماکن حساس نظیر…

تولید رنگ نانو ایرانی برای محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت مهندسی تکنولوژی های برتر فرما موفق به تولید رنگ محافظ در برابر امواج الکترومغناطیس شده است، این رنگ ها قابلیت اجرا بر دیوار، سقف و کف ساختمان های مسکونی یا محیط های دارای ادوات حساس الکتریکی، الکترونیکی و مخابراتی را دارد.

این رنگ پایه آب بوده و حاوی نانوذرات با خاصیت محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس در بازه فرکانسی ۸- ۱۲ گیگاهرتز است، استفاده از نانوذرات در این رنگ، سبب کاهش عبور امواج الکترومغناطیس می شود که این امواج می توانند برای فعالیت های زیستی بدن انسان مضر باشند و در محیط های دارای ادوات حساس الکتریکی، الکترونیکی و مخابراتی، مشکل ساز شوند.

امروزه بشر در میان آلاینده های متنوعی غوطه ور شده که محیط زیست پیرامون او را دچار دگرگونی کرده است، این دگرگونی های جدید ناشی از پیشرفت فناوری و صنایع در روند اکولوژیکی موجودات زنده اخلال ایجاد کرده است.یکی از مهم ترین آلاینده های زیست محیطی، امواج الکترومغناطیسی است که به آن آلودگی امواج الکترومغناطیسی گفته می شود.

محافظت در برابر امواج الکترومغناطیسی در واقع کاهش شدت میدان های الکترومغناطیسی در فضا از طریق مسدود کردن امواج با استفاده از موانع رسانا یا مواد مغناطیسی است. این حفاظت بیشتر برای فضاهایی مانند مراکز داده، بیمارستان ها، نیروگاه های برق، سایت های نظامی و سایت های پتروشیمی به دلیل به کارگیری ادوات و تجهیزات حساس الکتریکی، الکترونیکی و مخابراتی مطرح می شود، علاوه بر این در معرض قرار گرفتن بدن انسان به صورت مستمر در برابر این امواج نیز می تواند فعالیت زیستی بدن را مختل کند، بر هم زدن فعالیت زیستی بدن می تواند منجر به ناراحتی و مشکلات زیادی در بدن شود.

در این محصول، محافظت در برابر امواج الکترومغناطیسی با استفاده از موادی صورت می گیرد که با ایجاد یک قفس فارادی ( یک قفس یا فضای بستهٔ ساخته شده از فلز یا رسانای الکتریکی دیگر است)میزان امواج الکترومغناطیسی را کاهش می دهد، شدت کاهش امواج الکترومغناطیسی به شرایط استفاده، ضخامت، اندازه، حجم و فرکانس موج وابسته است.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

،

رنگ نانو ایرانی

،

رنگ نانو

،

محافظت امواج الکترومغناطیس

،

امواج الکترومغناطیس

ثبت نظرات
captcha