کد خبر : ۳۴۵۹۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آلودگی آب آشامیدنی در آمریکا به مواد شیمیایی پایدار

نتایج یک بررسی نشان داد که سطح آلودگیِ آب آشامیدنی در آمریکا خیلی بیش از مقداری است که در گذشته ارزیابی شده است.

آلودگی آب آشامیدنی در آمریکا به مواد شیمیایی پایدار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بررسی های یک گروه محیط زیستی حاکی از آن است که در این کشور آلودگی آب آشامیدنی به مواد شیمیایی پایدار ناشی از فعالیت های انسانی، خیلی بیش از مقداری است که در گذشته برآورد شده و بالاترین سطح آلودگی نیز در میامی، فیلادلفیا و نیواورلئان مشاهده شده است.

این مواد شیمیایی که در برابر تجزیه شدن در محیط زیست مقاوم هستند به نام PFAS شناخته می شوند. برخی از این مواد با خطر ابتلا به سرطان ها، نارسایی کبدی، تولد نوزادانی با وزن پایین و دیگر مشکلات جسمی ارتباط دارند.

به گفته کارشناسان جلوگیری از آلوده شدن آب آشامیدنی به این مواد شیمیایی غیرممکن است. این مواد شیمایی در تولید محصولاتی همچون تفلون و فوم آتش نشانی کاربرد دارند.

در این بررسی که روی نمونه آب لوله کشی ۴۴ منطقه در ۳۱ ایالت آمریکا و واشنگتن دی سی انجام گرفت، مشخص شد تنها در یک منطقه در می سی سی پی وجود مواد PFAS قابل تشخیص نبوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا از سال ۲۰۰۱ در مورد وجود مواد شیمیایی PFAS در آب آشامیدنی آگاهی داشته اما تاکنون در اعمال محدودیت های قانونی سراسری ناکام بوده است.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

آلودگی آب آشامیدنی

،

آمریکا

،

مواد شیمیایی پایدار

،

آب

ثبت نظرات
captcha