کد خبر : ۳۴۵۹۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بررسی تاثیرات بلندمدت آلودگی هوا در طبیعت ۳۶۰ درجه

«طبیعت ۳۶۰ درجه» با موضوع اثرات آلودگی هوا پنجشنبه ۳ بهمن از شبکه دو سیما روانه آنتن می شود.

بررسی تاثیرات بلندمدت آلودگی هوا در طبیعت ۳۶۰ درجه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از روابط عمومی شبکه دو، برنامه محیط زیستی «طبیعت ۳۶۰ درجه» سال هاست که همزمان با روز هوای پاک به این مبحث مهم در چرخه زیست محیطی می پردازد.

محوریت برنامه این هفته «طبیعت ۳۶۰ درجه» نیز پرداختن به آلودگی هوا، عوامل و تاثیرات آن و نگاهی به قانون هوای پاک که از سال ۱۳۹۶ مصوبه اجرایی آن ابلاغ شده، است. 

پرهام دیباج مجری و کارشناس این برنامه اظهار کرد: در برنامه ویژه روز آلودگی هوا علاوه بر پرداختن به این مهم و عوامل ایجاد آن به سراغ اثرات بلندمدت آلودگی هوا رفتیم. 

وی ادامه داد: در موضوع آلودگی هوا غالبا همه به سراغ اثرات آن بر انسان ها و بیماری های ناشی از آن هستند. در صورتی که آلودگی هوا علاوه بر اثرات محلی و بومی یک سری تاثیرات جهانی دارد.

دیباج در توضیحی بیشتر گفت: علاوه بر از بین رفتن ۷۰ تا ۸۰ هزار انسان به صورت سالانه در اثر آلودگی هوا تاثیرات بلندمدت آلودگی هوا مانند تخریب جنگل، فرسایش خاک، تخریب ساختمان ها، آلودگی آب و غذا، تاثیر آلودگی هوا بر سفره های آب زیرزمینی، گرمایش جهانی، آلودگی آبزیان، افزایش تولید اُزُن و ... از عوارضیست که سعی شده در این قسمت از برنامه به عنوان تاثیرات بلندمدت آلودگی هوا به آن بپردازیم. 

این برنامه در ابتدا با موضوع پرداختن به «گاندو»؛ تمساح پوزه کوتاه ایرانی و عوارض ویژه آن با توجه به سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان آغاز می شود. همچنین گزارش هایی پیرامون «آسباد»ها در ایران تهیه شده که نشان می دهد اولین آسیاب های بادی در خراسان جنوبی به دلیل بادهای ۱۲۰ روزه سیستان ساخته شده و امروز نیز در حال احیا و ثبت جهانی است. وجود این «آسبادها» اثبات می کند ایرانیان از ابتدا به استفاده صحیح از انرژی باد واقف بوده اند؛ اتفاقی که باعث تولید کمتر آلودگی هوا نیز می شود. 

برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» با رویکرد بررسی پرونده های مختلف زیست محیطی در حوزه های طبیعی و انسانی و با دعوت از مهمانان مختلف مسائل مبتلابه محیط زیست امروز ایران را با نگاهی موشکافانه و دقیق بررسی می کند.

این برنامه کاری است از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی و اجرای پرهام دیباج که پنجشنبه ها ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می شود و بازپخش آن جمعه ساعت ۷:۰۰ خواهد بود.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

بررسی تاثیرات آلودگی هوا

،

طبیعت ۳۶۰ درجه

،

تاثیرات آلودگی هوا

،

آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha