کد خبر : ۳۴۵۹۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انتخاب سرمایه گذار برای تصفیه خانه های فیروزآباد و سرخه حصار

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با این عنوان که سرانه اختصاص آب به هر تهرانی به دلیل تراکم جمعیت 350 متر مکعب و این عدد در کشور ۱۶۰۰ مترمکعب است گفت:مطالعات احداث تصفیه خانه در رودخانه فیروزآباد و سرخه حصار برای تصفیه آب های سیاه به پایان رسید.

انتخاب سرمایه گذار برای تصفیه خانه های فیروزآباد و سرخه حصار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا بختیاری در خصوص تراکم بالای جمعیت در تهران و اختصاص سرانه آب به شهروندان تهرانی گفت: به دلیل تراکم بالای جمعیتی در تهران اختصاص سرانه آب به شهروندان تهرانی نسبت به متوسط کشوری بسیار پایین است بطوریکه سرانه اختصاص آب به هر تهرانی به دلیل تراکم جمعیت 350 متر مکعب و این عدد در کشور ۱۶۰۰ مترمکعب است.

وی با اشاره به اینکه 13 تا 14 میلیون نفر از جمعیت تنها در یک درصد وسعت کشور ساکن شده اند اظهار داشت: پس اگر بخواهیم سرانه میزان اختصاص آب به هر شهروند تهرانی را محاسبه کنیم سرانه  آب به  350 مترمکعب می رسیم.

وی ادامه داد: به لحاظ بارندگی وضعیت تهران حدودا 250 میلی متر است و چون 18 درصد جمعیت کشور در یک درصد وسعت کشور ساکن هستند این عدد اختصاص سرانه آب نسبت به کشور پایین است.

به گفته وی، تهران بعد از سیستان و بلوچستان دومین استان کشور از لحاظ فقر در برخورداری از منابع آبی را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه تلقی بارش های مناسب و بهتر شدن منابع آبی باعث شده تا حساسیتی از بابت اصلاح و مدیریت مصرف آب نشان داده نشود گفت: در تهران ۷ رودخانه وجود دارد که از ارتفاعات البرز و تهران سرچشمه می گیرد تا به جنوب شهر برسد که این ۷ رودخانه در طول مسیر با آب های سطحی، فاضلاب، کارواش، صنایع و امثال انها در سطح شهر یکی می شوند.

وی افزود: شرکت آب منطقه ای تهران طرحی در دستور کار دارد که در این طرح با احداث تصفیه خانه ای در رودخانه فیروزآباد و سرخه حصار آب های سیاه تصفیه شود تا این آب تصفیه شده جایگزینی برای کشاورزان باشد.

بختیاری با بیان اینکه مطالعات این طرح به پایان رسیده گفت: این طرح پس از اتمام مطالعات احداث در حال انتخاب سرمایه گذار است.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

تصفیه خانه فیروزآباد

،

تصفیه خانه سرخه حصار

ثبت نظرات
captcha