کد خبر : ۳۴۵۹۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تحقیق در مورد انتشار بوی نامطبوع تهران

معاون امور عمرانی استانداری تهران گفت: استاندار تهران یک مجموعه علمی از متخصصین دانشگاهی را مامور کرده است که در مورد انتشار بوی نامطبوع تهران تحقیق و بررسی کنند.

تحقیق در مورد انتشار بوی نامطبوع تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد تقی زاده معاون امور عمرانی استانداری تهران در حاشیه افتتاح سه پروژه زیست محیطی شهرستان ری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدایت صنایع به سمتی که در حین فعالیت مسائل زیست محیطی را رعایت کنند یکی از کارهایی است که در دستور محیط زیست استان قرار دارد.

وی افزود: در همین راستا پروژه های زیست محیطی افتتاح می شوند تا صنایعی که در شهرستان های مجاور تهران از جمله ری که بخشی از صنایع پالایشگاهی و نفتی در این محدوده استقرار دارد بتواند هم به فعالیت های خودش ادامه دهد و هم در زمینه زیست محیطی استانداردهای لازم را رعایت کند.

معاون عمرانی استانداری تهران گفت: امروز با بهره برداری از این پروژه ها و با نصب سیستم های آنلاین، شرایط این مجموعه پایش می شود و قطعا می تواند در کیفیت زیست محیطی شهرستان ری و تهران مؤثر باشد.

تقی زاده با تأکید بر توسعه فضای سبز در محدوده صنایع، بیان کرد: قبلا گفته می شد که صنایع در کنار مجتمع های مسکونی قابلیت استقرار ندارد اما نصب سیستم های پایش لحظه ای در شرکت های صنعتی نشان داد که با استفاده از فناوری های نوین در مجموعه های صنعتی، استقرار صنایع در کنار مجتمع های مسکونی با رعایت مسائل زیست محیطی مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه صنایعی که مسائل زیست محیطی را رعایت نکنند، تذکر می گیرند و یا تعطیل می شوند، تصریح کرد: با این پروژه ها سعی می کنیم شرکت ها و مراکز صنعتی را ملزم به رعایت استانداردها بکینم تا ضمن اینکه سلامت مردم حفظ شود، بحث اشتغال زایی نیز ره آورد آن باشد.

معاون عمرانی استانداری تهران در رابطه با انتشار بوی نامطبوع در تهران گفت: در حوزه بوی نامطبوع هر هفته یکشنبه ها در استانداری جلسه برگزار می کنیم و همه دستگاه های ذی ربط مشارکت دارند و در آخرین جلسه ای که داشتیم سه دستگاه در انتشار بوی نامطبوع به عنوان دستگاه اصلی شناخته شدند.

تقی زاده اضافه کرد: مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه و مجموعه دام گستر که فعالیت های دامی انجام می دهد و در شهرستان ری واقع شده است همچنین فاضلاب های شهری در جنوب تهران و ری سه دستگاهی هستند که به عنوان علت اصلی انتشار بوی نامطبوع تهران شناخته شده اند.

وی تصریح کرد: استاندار تهران یک مجموعه علمی از متخصصان دانشگاهی را مامور کرده است که نسبت به سهم آن ها با محوریت محیط زیست استان مشخص کند که چه نسبتی از این سه مجموعه در این انتشار بو سهیم هستند. 

معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به طرح توسعه کمربند فضای سبز شهر تهران گفت: در این رابطه به همه شهرداری ها و دهیاری های استان تکالیفی محول شده و اقداماتی در حال انجام است که در حوزه کاهش آلاینده ها و شرایط زیست محیطی وضعیت بهتری در تهران داشته باشیم.

تقی زاده با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد آلاینده ها مربوط به وسایل نقلیه است، گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در تهران وجود دارد که بیش از ۵۰ درصد آنها نفت و گازوئیل مصرف می کنند و باعث افزایش آلودگی می شوند لذا مقرر شده است دولت از محل فروش نفت، اتوبوس های جدیدی در اختیار شهرداری تهران قرار دهد که این امر می تواند در کاهش آلاینده ها موثر باشد.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

بوی نامطبوع تهران

،

بوی نامطبوع

،

تهران

ثبت نظرات
captcha