کد خبر : ۳۴۵۹۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

با ایده های فناورانه به کاهش آلاینده ها کمک می کنیم

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که فناوری های نوین زیستی می تواند به کاهش آلاینده های محیط زیست کمک کند. آلاینده هایی که سلامت انسان و محیط زیست را به خطر می اندازد.

با ایده های فناورانه به کاهش آلاینده ها کمک می کنیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که فناوری های نوین زیستی می تواند به کاهش آلاینده های محیط زیست کمک کند. آلاینده هایی که سلامت انسان و محیط زیست را به خطر انداخته است.

مشکل آلودگی هوا یک مشکل چند جانبه است که تحت تأثیر عوامل انسانی، طبیعی، درونی و بیرونی قرار می گیرد. برای کاهش میزان آلودگی هوا دو راه کار اساسی وجود دارد؛ یکی حذف عامل آلاینده ها و منابع انتشار و دیگری به کارگیری فناوری های کاهش آلودگی های ناشی از مصرف.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از پایه های اصلی در پیگیری برنامه ها و طرح های کاهش آلودگی هوا در کشور است تلاش می کند با معرفی و به کارگیری فناوری های زیستی راهی برای کاهش این آلاینده های مضر بیابد.

مصطفی قانعی در این باره می گوید: بهره گیری از تمام ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان و پژوهشگران یکی از مهم ترین راه کارهای کاهش آلایندگی های محیطی است. باید تلاش کنیم از این ظرفیت های موجود در کشور به خوبی بهره ببریم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه بیان می کند: ستاد از هر طرح فناورانه ای که بتواند مشکل گشای این معضل باشد، حمایت می کند. هر طرح فناورانه که منجر به کاهش آلاینده ها، کاهش منابع مصرفی سوخت های فسیلی اعم از سیستم های ثابت و متحرک شود می تواند مورد حمایت ستاد قرار گیرد.

بنا به گفته قانعی، استفاده از سوخت های زیستی نظیر گازوئیل و بنزین سوختی آلودگی هوا را کاهش می دهد. این یکی از طرح های ستاد توسعه زیست فناوری برای کاهش آلاینده ها است.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

ایده های فناورانه

،

کاهش آلاینده ها

ثبت نظرات
captcha