کد خبر : ۳۴۵۹۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیش بینی مرگ ۱۶۰ هزار در انگلیس بر اثر آلودگی هوا

در پیش بینی جدید گروهی از کارشناسان انگلیسی نسبت به احتمال مرگ ۱۶۰ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا طی ۱۰ سال آینده در این کشور هشدار داده شد.

پیش بینی مرگ ۱۶۰ هزار در انگلیس بر اثر آلودگی هوا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در این بررسی آمده است: طی ۱۰ سال آینده این احتمال وجود دارد که بیش از ۱۶۰ هزار نفر در انگلیس بر اثر ابتلا به سکته مغزی و حمله قلبی ناشی از آلودگی هوا جان خود را از دست بدهند. این رقم معادل با مرگ روزانه بیش از ۴۰ نفر بر اثر بیماری های قلبی عروقی ناشی از آلودگی هواست.

انجمن قلب انگلیس که اقدام به جمع آوری این آمار کرده، اعلام کرده است: در حال حاضر سالانه ۱۱ هزار مورد فوتی برآورد شده اما این رقم با تداوم افزایش میانگین سنی جمعیت بیشتر خواهد شد.

طبق اعلام این انجمن، انتشار ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با تاثیرات بسیار مخربی بر سلامت قلب همراه است که خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش داده و همچنین بیماری های جسمی موجود را تشدید می کند.

به گزارش روزنامه گاردین، مدیر اجرایی این انجمن گفت: هر روز میلیون ها نفر از مردم سراسر انگلیس ذرات سمی ای را استنشاق می کنند که به جریان خون نفوذ کرده و خطر سکته قلبی و مغزی را افزایش می دهند.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

آلودگی هوا

،

مرگ و میر آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha