کد خبر : ۳۴۵۹۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سارایوو آلوده ترین پایتخت جهان

تازه ترین آمارهای کیفیت هوا حاکی از آن است که سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگووین دوباره به عنوان آلوده ترین پایتخت جهان معرفی شده است.

سارایوو آلوده ترین پایتخت جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و طبق اعلام شرکت کیفیت هوای AirVisual، شاخص کیفیت هوا در ساعت ۸ صبح روز گذشته (یک شنبه) در "سارایوو" ۴۸۴ بوده که برای سلامت افراد خطرناک محسوب می شود.

دهلی، کابل و کانبرا نیز در رتبه های بعدی آلوده ترین پایتخت های جهان بعد از "سارایوو" قرار گرفته اند. لازم به ذکر است که کیفیت هوای "کانبرا"، پایتخت استرالیا در اثر آتش سوزی های فاجعه آمیز اخیر افت پیدا کرده است.

در همین حال انجمن Eco Action هشدارهایی را به ساکنان سارایوو در مورد هوای ناسالم در این شهر صادر و اعلام کرده با توجه به عواقب جدی که این میزان از آلودگی هوا می تواند برای کل جمعیت به همراه داشته باشد، ساکنان باید از هر گونه فعالیت غیرضروری در فضای باز در این شهر خودداری کنند.

آسیب پذیرترین گروه های جمعیتی نیز زنان باردار، سالمندان، کودکان، افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی هستند که باید در چنین شرایطی در خانه بمانند.

بنا بر گزارش سارایوو تایمز، مطابق پیش بینی های موسسه هواشناسی فدرال بوسنی و هرزگووین شرایط هوایی سارایوو فردا (سه شنبه) با بارش و وزش باد شدید تغییر خواهد کرد.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha