کد خبر : ۳۴۵۹۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید گاز گلخانه ای ایرانی ها ۷۲ درصد بیشتر از متوسط جهان

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز بخشی نگری ها منجر به سهم ۱.۷۲ درصدی هر ایرانی در تولید گازهای گلخانه ای شده که دستکم ۷۲ درصد…

تولید گاز گلخانه ای ایرانی ها ۷۲ درصد بیشتر از متوسط جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «برات قبادیان افزود: تولید خودروهای با استاندارد آلایندگی یورو ۵ و در مقابل استفاده از سوخت بنزین که بهترین استاندارد آن یورو ۴ آن هم محدود به چند کلانشهر کشور است، گویای دوگانگی در برنامه ریزی های رفاهی کشور است.

وی با بیان اینکه سوخت یکی از اجزای لاینفک فناوری موتور خودروهاست، گفت: استفاده از خودروهای با استاندارد روز جهان، اما در مقابل استفاده از سوخت هایی که به روز نیستند جز به بروز ایراد در خودروها نخواهد انجامید.

این مقام مسوول اظهار داشت: شرایط دستگاهی مثل حفاظت محیط زیست هم به گونه ای است که می تواند جلوی تولید خودروهای غیراستاندارد را بگیرد، اما تاکنون جلوی هیچ یک از پالایشگاه های کشور که سوخت بی کیفیت تولید می کنند را نگرفته است و به عبارتی «زورش به آنها نمی رسد.»

وی بر لزوم برنامه ریزی واحد در کشور به جای برنامه ریزی بخشی تاکیدکرد و گفت: در عمل شاهدیم صنعت و انرژی، دو جزیره جداگانه هستند که نتوانسته اند با هم گفت وگو داشته و زمانی را برای تولیدات با استاندارد مشترک داشته باشند.

قبادیان تاکیدکرد: بروز این ایرادات ناشی از نداشتن سیاست گذاری و نظارت ملی است، باید بخشی نگری را کنار گذاشته و کلان نگری و منافع ملی را در نظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: ارتقای شاخص های زیست محیطی، بهداشت عمومی، زندگی و رفاهی آحاد جامعه با بخشی نگری در تضاد است و  مسوولانی که منافع ملی را رعایت نکنند، باید کنار زده شوند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع سهمیه بندی بنزین را یادآور شد که در ماه های گذشته تقاضا برای تبدیل خودروها به دوگانه سوز را افزایش داده، گفت: وقتی پایه موتوری خودرو بنزین سوز است، با دوگانه سوز شدن نمی توان انتظار راندمان حقیقی از موتور داشت، ضمن اینکه امکانات و زیرساخت های استفاده از سوخت گاز در همه نقاط فراهم نیست.

قبادیان بیان داشت: امروز جهان در حال حرکت به سمت استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی است و ما نیز باید بتوانیم با تکیه بر منابع خدادادی و به ویژه تعداد روزهای آفتابی زیاد در طول سال، از نور خورشید برای تولید برق به منظور شارژ این خودروها استفاده کنیم.

پیشتر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: علاوه بر توزیع روزانه بنزین باکیفیت و با میزان گوگرد زیر ۵۰ پی. پی. ام مطابق استاندارد یورو ۴، اکنون گازوئیل یورو ۴ در هشت کلان شهر و کل استان تهران و ٣٢٠ جایگاه در جاده های اصلی کشور توزیع می شود.

این در حالی است که خودروسازان و قطعه سازان موفق به تولید موتورهای با استاندارد کیفی آلایندگی یورو ۵ شده اند.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

گاز گلخانه ای

ثبت نظرات
captcha