کد خبر : ۳۴۵۹۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیام هشدار اشتباه درباره حادثه نیروگاه هسته ای کانادا

جنیروگاه هسته ای پیکرینگ کانادا روز یکشنبه اعتراف کرد که به اشتباه پیام هشدار آمیز به شهروندان در مورد حادثه در نیروگاه هسته ای ارسال شده است. 

پیام هشدار اشتباه درباره حادثه نیروگاه هسته ای کانادا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش تارنمای اوتاوا سیتیزن، نیروگاه هسته ای پیکرینگ در بیانیه ای اعلام کرد که روز یکشنبه هشدار اضطراری در مورد حادثه ادعا شده در نیروگاه هسته ای در استان اونتاریو کانادا به اشتباه ارسال شد و هیچ خطری برای مردم در مناطق نزدیک یا محیط زیست وجود ندارد. 

"سیلویا جونز" استانداری اونتاریو به نمایندگی از دولت منطقه از این واقعه عذرخواهی کرد و تأیید کرد که هشدار واقعاً به اشتباه صادر شده است. 

در پی رخ دادن حادثه ای در نیروگاه هسته ای پیکرینگ، پیامک های انبوه هشدارآمیزی به گوشی های همراه ساکنان شعاع ۱۰ کیلومتری این تاسیسات تا شهر تورنتو فرستاده است. 

در پیام هایی که به موبایل های ساکنان محدوده این تاسیسات هسته ای فرستاده شده، آمده است: انتشار غیرعادی اشعه رادیواکتیو از این نیروگاه رخ نداده و ساکنان خانه های نزدیک آن در حال حاضر، نیازی به اقدامات حفاظتی ندارند. 
این نیروگاه هسته ای که از سال ۱۹۷۱ میلادی وارد مدار شده، قرار است در سال ۲۰۲۴ تعطیل شود. 

هر چند در این پیام آمده که مربوط به ساکنان محدوده نیروگاه است، اما دارندگان تلفن های همراه در اوتاوا پایتخت و چند نقطه دیگر نیز آن را دریافت کرده اند. 

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

پیام هشدار اشتباه

،

حادثه نیروگاه هسته ای کانادا

،

نیروگاه هسته ای کانادا

،

نیروگاه هسته ای

،

کانادا

ثبت نظرات
captcha