کد خبر : ۳۴۵۹۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مجوز ایمنی زیستی برنج طلایی در فیلیپین صادر شد

مجوز ایمنی زیستی برنج طلایی GR۲E برای مصرف مستقیم به عنوان غذای انسان، توسط مؤسسه تحقیقاتی برنج فیلیپین و موسسه بین المللی تحقیقات برنج صادر شد.

مجوز ایمنی زیستی برنج طلایی در فیلیپین صادر شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران، دفتر صنایع گیاهی سازمان کشاورزی کشور فیلیپین مجوز ایمنی زیستی برنج طلایی GR۲E را برای مصرف مستقیم به عنوان غذای انسان، خوراک دام و فرآوری به مؤسسه تحقیقاتی برنج فیلیپین و موسسه بین المللی تحقیقات برنج صادر کرد. این سازمان پس از ارزیابی های دقیق ایمنی زیستی، اعلام کرد که این برنج تراریخته به اندازه رقم غیر تراریخته آن ایمن است.

دکتر جان دی لئون، مدیر اجرایی موسسه تحقیقاتی برنج فیلیپین، اعلام کرد که این صدور مجوز برای مصرف مستقیم به عنوان غذای انسان، خوراک دام و فرآوری این برنج، راه حلی برای رفع مشکل کمبود ویتامین A در کشور فیلیپین است که بسیاری از کودکان پیش دبستانی و زنان باردار در این کشور مبتلا به این کمبود هستند.

دکتر متیو مورل، رئیس موسسه بین المللی تحقیقات برنج، نیز از همکاری این موسسه با مؤسسه تحقیقاتی برنج فیلیپین در تولید این برنج برای رفع گرسنگی پنهان خبر داد و اعلام کرد که یکی از اصلی ترین اهداف موسسه بین المللی تحقیقات برنج، استفاده از پتانسیل زیست فناوری برای کمک به تامین امنیت غذایی و تغذیه، ایمنی محیط زیست و همچنین بهبود وضعیت معیشت کشاورزان است.

در فیلیپین، کمبود ویتامین A در بیش از ۲۰ درصد از کودکان ۶ ماه تا ۵ سال مشاهده می شود. بتاکاروتن برنج طلایی با هدف تأمین ۳۰ تا ۵۰ درصد از میانگین مورد نیاز تخمین زده شده ویتامین A برای زنان باردار و کودکان خردسال درنظر گرفته شده است.

فیلیپین اکنون به گروهی از کشورهایی که ایمنی برنج طلایی را تأیید کرده اند می پیوندد. در سال ۲۰۱۸ ، استانداردهای غذایی نیوزیلند استرالیا، بهداشت کانادا و سازمان غذا و داروی آمریکا پس از ارزیابی های ایمنی غذایی نظر مثبت خود را در مورد برنج طلایی اعلام کردند.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

مجوز ایمنی زیستی برنج طلایی

،

فیلیپین

ثبت نظرات
captcha