کد خبر : ۳۴۵۹۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روغن مایع و گرفتگی سینک ظرف شویی

سینک ظرف شویی عضو جدایی ناپذیر هر آشپزخانه ای است و روزانه دست کم سه بار بعد از صبحانه، ناهار و شام برای شستن ظرف های کثیف از آن استفاده می شود.

روغن مایع و گرفتگی سینک ظرف شویی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سینک ظرف شویی عضو جدایی ناپذیر هر آشپزخانه ای است و روزانه دست کم سه بار بعد از صبحانه، ناهار و شام برای شستن ظرف های کثیف از آن استفاده می شود.

در این مطلب می خواهیم ببینیم چگونه با کارهای روزمره باعث گرفتگی سینک آشپزخانه می شویم تا از آن ها جلوگیری کنیم.

سینک آشپزخانه مملو از پسمانده غذا، روغن سرخ کردنی، دانه های برنج، تکه های نان و ... است. هنگام شست وشوی ظروف این مواد ممکن است حتی از صافی خروجی آب نیز عبور کند و موجب گرفتگی لوله های فاضلاب شود.

چای و قهوه از نوشیدنی های پر استفاده در هر خانه ای است. مواد به جا مانده از این نوشیدنی ها ممکن است از صافی سینک عبور کند و به داخل لوله فاضلاب برود و با چسبیدن به چربی های چسبیده به دیواره لوله ها مانع عبور آب و باعث گرفتن لوله های فاضلاب شود.

مواد غذایی نشاسته دار مانند برنج و ماکارونی، ژله و غذاهای فیبردار نیز برای لوله مثل سم عمل می کند.

قبل از شستن ظروف این مواد را در یک ظرف یا سطل آشغال تخلیه کنید.پوست تخم مرغ و استخوان ماهی نیز از دیگر مواردی است که می تواند در اتصالات لوله ها گیر کند و لوله را بند بیاورد. روغن دشمن اصلی لوله های فاضلاب است .

روغن اگرچه در نگاه اول مانند آب، مایع است، اما اگر گرمای خود را از دست دهد، جامد می شود. به همین دلیل نباید ته مانده روغن مایع را داخل سینک ظرف شویی بریزید.

البته ظرف های کثیف خودشان چربی هایی دارند و نمی توان مانع از ورود آن ها به لوله فاضلاب شد. به همین دلیل حتما بعد از شست وشوی ظروف چرب مقداری آب داغ در لوله بریزید تا جلوی خنک شدن چربی هایی را بگیرد که وارد لوله شده اند.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

روغن مایع

،

سینک ظرف شویی

ثبت نظرات
captcha