کد خبر : ۳۴۵۹۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بیشترین حوادث آب در زنجان اتفاق می افتد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: علاوه بر انشعابات غیرمجاز بیشترین حوادث آب در شهر زنجان اتفاق افتاده است.

بیشترین حوادث آب در زنجان اتفاق می افتد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا جزءقاسمی، منطقه زنجان، اظهار کرد: تعداد حوادث و اتفاقات آب شهرهای استان زنجان امسال در ۹ ماهه امسال ۱۲ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. همچنین استانداردسازی انشعابات، اصلاح شبکه توزیع آب و انشعابات و مدیریت فشار آب در شهرهای استان توسط شرکت آبفا باعث شده تا شاهد افت ۹۱۹ حادثه آب در سطح شهرهای استان باشیم.

این مسئول ادامه داد: بیشترین حوادث و اتفاقات آب شهرهای استان زنجان امسال به ترتیب در شهرهای زنجان، ابهر و خرم دره اتفاق افتاده که بیشترین تعداد این حوادث در تیرماه سال جاری و کمترین آن در فروردین ماه بوده است.

وی افزود: تعداد حوادث و اتفاقات آب به تفکیک نوع بیش از ۶۰۰۰ مورد حادثه در بخش انشعابات، بیش از ۱۲۰۰ مورد در شبکه توزیع و ۲۶ مورد نیز در خطوط انتقال رخ داده است. همچنین گاهی فعالیت سایر ارگان ها نیز به تاسیسات این شرکت آسیب وارد می کند که تعداد کل این خسارت ها در استان ۴۷۰ مورد بوده که بیشترین تعداد آن با ۲۴۳ مورد حادثه به شهر خرم دره ارتباط دارد.

جزءقاسمی با بیان اینکه تعداد کل حوادث شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در ۹ ماهه امسال، ۲۸۲ مورد بوده است، تصریح کرد: انشعابات غیرمجاز از دیگر مشکلات این شرکت است که در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۱۰۰۰ فقره انشعاب غیرمجاز در شهرهای استان زنجان شناسایی شده و ۴۴۹ فقره از این تعداد تبدیل به مجاز شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان یادآور شد: بیشترین تعداد انشعابات غیرمجاز در شهرهای استان زنجان به ترتیب مربوط به شهرهای زنجان، ابهر و قیدار است. همچنین تعداد کنتورهای خراب موجود مشترکان بیش از ۶۰۰۰ فقره است که نزدیک به ۴۰۰۰ فقره کنتور خراب نیز در سال جاری تعویض شده است.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

حوادث آب

،

زنجان

ثبت نظرات
captcha