کد خبر : ۳۴۵۹۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هیچ کدام از سدها آسیب ندیدند

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: هیچ کدام از سدها تاسیسات ذخیره و کنترل و کانال ها آسیبی ندیده اند و در حال حاضر شرایط در استان های جنوبی کاملا تحت کنترل است و جای هیچ گونه نگرانی در حوزه کنترل منابع آبی نیست.

هیچ کدام از سدها آسیب ندیدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیف الله آقابیگی  با بیان این که سد جگین به دنبال بارش های شدید و کم سابقه باران در هرمزگان پس از حدود ۶۰ میلیون مترمکعب آبگیری سرریز شد، گفت: تاکنون سد استقلال میناب ۶۰ میلیون مترمکعب، شمیل و میان ۲۰ میلیون مترمکعب، سرنی ۱۵ میلیون مترمکعب آبگیری شده است و کمک زیادی کرد که این جریان به پایین دست منتقل نشود.

وی با بیان این که پس از اخطارها و هشدارهای سازمان هواشناسی از عصر روز چهارشنبه جلسات ارزیابی میزان بارش ها و وقوع سیلاب ها برگزار شد و تمام این مسائل تحت پایش قرار گرفت، اظهار کرد: استانهای هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، مناطقی از استان های فارس، بوشهر و خراسان جنوبی در همان روز چهارشنبه مورد ارزیابی کامل قرار گرفت.

وی ادامه داد: ابلاغیه های لازم برای مدیران و مسئولان داده شد و از همان زمان نیروها و اکیپ ها در بخش های مختلف، آب، آب وفاضلاب، برق و نیروگاه ها آمادگی خود را اعلام کردند و تا قبل از وقوع سیلاب اقدامات لازم برای پیشگیری انجام شد.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه آب برای کنترل سیلاب اظهار کرد: لازم بود تا اقدامات لازم در مهار سیلاب صورت گیرد و این اقدام انجام شد، به طوری که توانستیم علی رغم ورودی جریان در استان هرمزگان برای سد استقلال میناب را مدیریت کنیم که اگر این اتفاق محقق نمی شد، خسارات زیادی را شاهد بودیم.

وی با بیان این که در استان هرمزگان، بندرعباس، کرمان، سیستان و بلوچستان، میزان بارندگی بسیار قابل توجه بود، گفت: در ایستگاه های فارس، بوشهر، خراسان جنوبی و خراسان رضوی و مازندران نیز شاهد بارندگی هایی بودیم که البته کمتر از استان های جنوبی بود، اما برای مهار این بارندگی نیز لازم بود تا اقداماتی صورت گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با تاکید بر این مساله که حجم بارندگی ها در استان هرمزگان در سال آبی جاری بی مانند بود، ادامه داد: امیدواریم این میزان بارش که فقط میزان وروودی به سدهای فقط استان هرمزگان بیش ۱۶۰ میلیون متر مکعب بوده اگر برنامه ریزی نمی شد آثار خسارات زیادی داشت اما اکنون برنامه ریزی می شود تا با ذخیره این آب برای مصارف آشامیدنی بهداشت کشاورزی و خیلی از مصارف دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

وی درباره پیش بینی شرایط بحرانی برای استان تهران و سایر استان ها، گفت: براساس اعلام سازمان هواشناسی تا چند روز آینده برای تهران پیش بینی نیامده است اما به محض این که شاهد افزایش بارش ها باشیم با تعامل با سازمان هواشناسی کشور شرایط را کنترل خواهیم کرد.

به گفته آقابیگی در حال حاضر وضعیت در استان های جنوبی کشور نیز تحت کنترل است و جای هیچ گونه نگرانی در این حوزه وجود ندارد.

کلید واژه :

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیط

،

،

مدیریت منابع آب ایران

،

سد

،

شرایط هشدار

ثبت نظرات
captcha