کد خبر : ۳۴۵۹۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شیوع یک ویروس ناشناخته باعث نگرانی مردم چین شده است

در حالی که مردم چین بزودی به استقبال تعطیلات سال نو موسوم به عید بهار می روند شیوع یک ویروس ناشناخته باعث نگرانی مردم شده است.

شیوع یک ویروس ناشناخته باعث نگرانی مردم چین شده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، گزارش روز جمعه خبرگزاری شینهوا چین حاکی است این ویروس که در شهر ووهان در مرکز چین شناسایی شده باعث ابتلای ۵۹ نفر به بیماری مشابه ذات الریه شده است و تیم های پزشکی برای شناسایی ویروس به منطقه اعزام شده اند.

شماری از بیماران وضعیتی نسبتا وخیم تر دارند گزارش ها حاکی است این ویروس ممکن است از خانواده ویروس مرگبار سارس باشد که در سال ۲۰۰۳ میلادی در چین و هنگ کنگ شیوع پیدا کرد و در همان مراحل اولیه جان بیش از ۶۰۰ نفر را در این کشور و منطقه گرفت.

پزشکان و تیم های ویژه بررسی ویروس اعلام کرده اند ریشه این ویروس می تواند به بازار فروش محصولات دریایی مرتبط باشد و باید همه موارد لازم و احتیاطی اتخاذ شود.

«گودن گالی» نماینده سازمان بهداشت جهانی در چین گفت که پیشرفت های بسیار زیادی در تحقیقات جاری بدست آمده است و اگر این روند ادامه یابد و نتایج در اختیار کشورهای مختلف قرار گیرد ممکن است بتوان برای پیشگیری از شیوع ویروس اقداماتی انجام داد.

وی افزود ما به تحقیقات بیشتری درباره پیدا کردن منشا بیماری و راه های مقابله با آن و درمان بیماران نیاز داریم و تا آنجا که لازم باشد حمایت های فنی و پزشکی در اختیار چین قرار می دهیم.

هنوز هیچکس از میان اعضای تیم های پزشکی،  بیمارستان ها و پرستاران به این بیماری آلوده نشده اند و موردی از مرگ و میر هم منتشر نشده است.

در همین حال پزشکان گفته اند این ویروس فعلا شباهتی از لحاظ تلفات با سارس ندارد هنوز دوره انتقال بیماری،  علت شیوع،  منبع سرایت آن و اینکه از چه حیوانی به انسان سرایت کرده است، مشخص نیست و این کار درمان بیماران را سخت تر می کند.

شیوع ویروس در شرایطی که بر اساس آمار در طول تعطیلات ۴۰ روزه عید بهار که از دهم ژانویه شروع می شود، نزدیک به ۳ میلیارد سفر انجام خواهد شد باعث نگرانی فراوانی در میان مردم چین شده است.

کلید واژه :

ویروس ناشناخته

،

شیوع ویروس ناشناخته

،

چین

،

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

محیط زیست ایران

،

محیط زیست

،

بهداشت محیطشیوع یک ویروس ناشناخته باعث نگرانی مردم چین شده است

ثبت نظرات
captcha