کد خبر : ۳۴۵۸۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بدن را با اسید کربنیک آب گازدار هیدراته نکنید

بسیاری از افرادی که قادر به تحمل طعم آب نیستند برای جلوگیری از کم آبیِ بدن به سراغ آب های گازدار طعم دار یا بدون طعم می روند.

بدن را با اسید کربنیک آب گازدار هیدراته نکنید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، خبرنامه آنلاین "کانورسیشن" در مطلب تازه ای در این رابطه آورده است: آب گازدار یا سودا، نوعی  نوشیدنی است که با تزریق دی اکسیدکربن به آب تولید می شود و حاوی اسید کربنیک و pH اسیدی بین ۳ تا ۴ است. با این حال نوشیدن این نوع آب، وضعیت اسیدیته بدن را تغییر نمی دهد ولی ممکن است روی سلامت دندان ها تاثیر مخرب داشته باشد.

لایه بیرونی دندان ها، به نام مینای دندان، سخت ترین بافت بدن است که از ماده معدنی هیدروکسی آپاتیت ساخته شده و حاوی کلسیم و فسفات است. با این حال اسید کربنیک موجود در آب گازدار می تواند منجر به از بین رفتن این بافت سخت شود.

بر خلاف باور عمومی، آب گازدار یک نوع نوشیدنی مهارکننده اشتها نیست و نوشیدن آن باعث کاهش میل به مصرف غذا نمی شود. نوشیدن آب گازدار معده را پرخواهد کرد اما بیشتر از آب معمولی در معده شما ماندگار نخواهد بود. حتی در هنگام نوشیدن آب گازدار همراه وعده های غذایی، هیچ تفاوتی در خالی شدن معده در مقایسه با آب بدون طعم وجود ندارد.

به گزارش دویچه وله، سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس در همین رابطه توصیه می کند که آب یک انتخاب سالم و ارزان برای رفع عطش در هر زمان است، کالری ندارد و حاوی اسیدها و قندهایی نیست که می توانند به دندان ها آسیب برسانند.

کلید واژه :

آب گازدار

،

هیدراته

ثبت نظرات
captcha