کد خبر : ۳۴۵۸۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تشدید خشکسالی های استرالیا و هجوم گله ای شترها به مناطق بومی

با هجوم ۱۰ هزار شتری که با افزایش خشکسالی های استرالیا به صورت گله ای برای پیدا کردن آب به سمت شهرهای دورافتاده حرکت کرده و جوامع بومی را تهدید می کنند، بالگردهای حامل تک تیراندازهایی به منظور جمع آوری این گله ها به منطقه اعزام شده اند.

تشدید خشکسالی های استرالیا و هجوم گله ای شترها به مناطق بومی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گفته مقامات محلی در ایالت "استرالیای جنوبی"، گله های بسیار بزرگ شترها به سمت جوامع محلی و روستایی هجوم برده و علاوه بر تهدید مواد غذایی و کمبود آب آشامیدنی منجر به آسیب دیدن زیرساخت ها و ایجاد شرایط خطرناک برای رانندگان شده اند.

این اتفاق در جریان به ثبت رسیدن گرم ترین و خشک ترین سال برای استرالیا در سال ۲۰۱۹ میلادی و تجربه خشکسالی شدید رخ داده، چرا که خشکسالی منجر به تمام شدن منابع آبی برخی شهرها و وقوع آتش سوزی های مهلک در جنوب شرقی این کشور شده است.

طی پنج روز اخیر عملیات جمع آوری این گله ها از منطقه "آنانگو پیتان تاتارا یانکونی تاتارا" در شمال غربی "استرالیای جنوبی" که حدود ۲۳۰۰ نفر بومی در آن سکونت داشته و اولین ایالت استرالیا محسوب می شود، صورت گرفته است.

اداره محیط زیست استرالیای جنوبی ضمن حمایت از کشتار شترها به کمک بالگردهای حامل تک تیراندازها اعلام کرده خشکسالی هم چنین باعث ایجاد "مشکلات اساسی برای رفاه حیوانات" شده است، زیرا برخی از شترها در اثر تشنگی جان خود را از دست داده و در تلاش برای پیدا کردن آب یکدیگر را زیر پا گذاشته اند. در بعضی موارد نیز لاشه این حیوانات منابع مهم آب و اماکن فرهنگی را آلوده کرده اند.

شترها نخستین بار در دهه ۱۸۴۰ میلادی برای کمک به اکتشاف فضای وسیع این قاره به استرالیا وارد شدند و تا شش دهه بعد از آن ۲۰ هزار شتر دیگر نیز از هند به این کشور انتقال یافت. اکنون تصور می شود استرالیا با بیش از یک میلیون شتری که در بیابان های آن زندگی می کنند، بیشترین جمعیت شتر وحشی را در جهان داشته باشد. گله های شترها معمولا برای بومیان مشکلات زیادی ایجاد کرده و به منابع آب و محصولات غذایی آسیب های زیادی وارد می کنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات استرالیا اعلام کرده اند لاشه های ۱۰ هزار شتری که کشته می شوند به دور از مناطق مسکونی سوزانده خواهد شد.

ثبت نظرات
captcha