کد خبر : ۳۴۵۸۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دعوت رئیس جمهور چین برای ایده پردازی جهت مقابله با تغییرات اقلیمی

رئیس جمهوری چین در پاسخ خود به نامه اتحادیه دانشگاه های جهان در مقابله با تغییرات اقلیمی، نوشت انتظار دارد که دانشجویان از کره زمین به عنوان خانه مشترک بشر به خوبی حفاظت کنند.

دعوت رئیس جمهور چین برای ایده پردازی جهت مقابله با تغییرات اقلیمی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رادیو بین المللی چین، شیء جین پینگ رئیس جمهوری چین روز دوشنبه ۱۶ دی (۶ ژانویه) در پاسخ خود به نامه اتحادیه دانشگاه های جهان در مقابله با تغییرات اقلیمی ضمن تقدیر از توجه دانشجویان نسبت به آینده بشر نوشت انتظار دارد که دانشجویان از کره زمین به عنوان خانه مشترک بشر به خوبی حفاظت کنند.

نامه رئیس جمهوری چین به این شرح است:

نمایندگان اتحادیه دانشگاه های جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی:

بسیار خوشحالم که نامه شما را دریافت کردم و از ابراز توجه دانشجویان کشورهای مختلف به مسئله تغییرات اقلیمی که با آینده بشر ارتباطی نزدیک دارد تقدیر می کنم.

بیش از ۴۰ سال پیش، من سال ها در یک روستای کوچک در فلات غربی چین زندگی کردم که در آن موقع محیط آن به دلیل استخراج بیش از حد منابع به شدت آسیبی دیده بود و در نتیجه آن مردم روستا نیز بسیار فقیر شده بودند. من از آن موقع متوجه شدم که بشر و طبیعت یک جامعه مشترک را تشکیل می دهد و ضرر به طبیعت در آخر به خود بشر ضرر خواهد رساند. من معتقدم "کوه های سبز به مثابه کوه هایی از طلا و نقره هستند" و امیدوارم که چین نه تنها وضعیت محیط زیست خود را تقویت کند بلکه با انجام مسئولیت های بین المللی که برای مقابله با تغییرات اقلیمی بر عهده دارد بتواند به اتفاق کشورهای مختلف جهان، برای حفاظت از کره زمین به عنوان خانه مشترک همه انسان ها تلاش کنند.

شما دانشجویان دکتری دانشگاه های معروف جهان هستید. انتظار دارم شما در این زمینه تلاش کنید و از شما دعوت می کنم که با ادامه توجه به توسعه چین، پیشنهادهای خوبی را برای ما مطرح کنید.
شیء جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین
۶ ژانویه سال ۲۰۲۰

در نشست سالانه مجمع اقتصادی جهان در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹، دانشگاه چینگ هوا از دانشگاه های معروف جهان دعوت کرد که درباره وظایف تاریخی دانشگاه های برجسته در روند مقابله با تغییرات اقلیمی با یکدیگر رایزنی کنند. این پیشنهاد بازخوردی مثبت داشت. ماه مه همین سال اتحادیه دانشگاه های جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی در دانشگاه چینگ هوا به طور رسمی تأسیس شد. ۱۲ دانشگاه از ۹ کشور در ۶ قاره اعضای اولیه این اتحادیه را تشکیل دادند. این اقدام نوآورانه به ابتکار دانشگاه های چین و با همکاری دانشگاه های جهان به ساخت فرهنگ محیط زیست جهانی، تشکیل جامعه بشری با سرنوشت مشترک و رهبری همکاری جهانی در مقابله با تغییرات اقلیمی نقشی مؤثر خواهد داشت و مورد توجه و تقدیر گسترده جامعه جهانی قرار گرفته است.
 

کلید واژه :

ایده پردازی

،

تغییرات اقلیمی

ثبت نظرات
captcha