کد خبر : ۳۴۵۸۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سوخت زیستی راه کاهش گازهای گلخانه ای

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از بهترین راه ها برای کاهش گازهای گلخانه ای و نجات زمین، استفاده از سوخت های زیستی است.

سوخت زیستی راه کاهش گازهای گلخانه ای

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مصطفی قانعی درباره ضرورت توسعه استفاده از سوخت های زیستی در کشور گفت: یکی از بهترین روش های کاهش تولید گازهای گلخانه ای توسعه مصرف سوخت های زیستی در کشور است.

به گفته قانعی، توسعه استفاده از این سوخت های طبیعی به شکل گیری زیست بومی از همه فعالان این حوزه نیاز دارد. سقفی که بتواند بازیگران و نهادهای تصمیم گیر در این حوزه را یک جا جمع کند.

وی تصریح کرد: راه اندازی استارتاپ ها و شتاب دهنده ها در این زمینه یک ضرورت است و می تواند به توسعه این زیست بوم کمک کند.

بر اساس اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مفهوم گازهای گلخانه ای که چند سالی است به یکی از دغدغه های فعالان محیط زیست تبدیل شده، در واقع به گازهایی گفته می شود که فضای گلخانه ها را در اطراف زمین ایجاد می کنند. در گلخانه ها نور خورشید وارد محیط می شود؛ اما به دلیل جداره شیشه ای، بخشی از آن دوباره به درون گلخانه برمی گردد. به این ترتیب فضای داخل گلخانه از بیرون گرمتر می شود. در جو زمین هم اتفاق مشابهی روی می دهد. وقتی اشعه های خورشید به سطح زمین می رسند، بخشی از آنها جذب می شود و سطح زمین را گرم می کند، زیرا سطح زمین بسیار سردتر از خورشید است. در نتیجه امواج را با طول موج بلندتری نسبت به خورشید منتشر می کند.

کلید واژه :

سوخت زیستی

،

کاهش گازهای گلخانه ای

،

گازهای گلخانه ای

ثبت نظرات
captcha