کد خبر : ۳۴۵۸۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بررسی شاخص آلاینده ها باید 24 ساعته باشد و لزوم ثبت آنلاین ازن و ذرات معلق

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: اعلام شاخص آلودگی هوا طی 24، بر اساس مطالعات ماندگاری آلاینده ها و تأثیر آن بر سلامت انسان تعریف شده است.

بررسی شاخص آلاینده ها باید 24 ساعته باشد و لزوم ثبت آنلاین ازن و ذرات معلق

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه چرا باید اعلام شاخص آلودگی هوا 24 ساعته باشد؟ اظهار داشت: این مسأله براساس یک استاندارد بین المللی تعریف شده است و انجام آن ضرورت دارد. 

وی افزود: براساس استانداردهای بین المللی که سازمان حفاظت محیط زیست کشورهایی مانند آمریکا تعریف کرده و در اکثر کشورها نیز اجرا می شود، شاخص آلاینده ها 24 ساعته تعریف شده و این موضوع تنها در کشور ما انجام نمی گیرد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تأکید کرد: اعلام شاخص آلودگی هوا به صورت میانگین 24 ساعته براساس مطالعات ماندگاری آلاینده ها و تأثیر آن بر سلامت انسان تعریف شده است. به عبارتی آلاینده های موجود در جو، ساعت ها می توانند باقی بمانند و بر روی سلامتی افراد تأثیر بگذارد و نمی توان از بررسی آن در میزان شاخص آلودگی چشم پوشی کرد.

نظری گفت: البته بررسی شاخص آلاینده هایی مانند ذرات معلق و ازن به صورت آنلاین و لحظه ای نیز بررسی می شود که مربوط به میانگین 3 ساعت آخر است که در مورد ذرات معلق، وقوع گرد و غبار و در مورد ازن تابش نور خورشید تأثیر زیادی دارد، بنابراین ثبت لحظه ای برای این موارد انجام می گیرد. 

وی تأکید کرد: اعلام شاخص آلودگی هوا طی 24 ساعت در کشور به هیچ عنوان برای کمتر اعلام شدن آلاینده ها نیست و تنها براساس قواعد و استانداردهای بین المللی صورت می گیرد.

کلید واژه :

آلودگی هوای پایتخت

،

آلودگی هوای تهران

،

تهران

،

آلودگی هوا

،

سامانه سیاهه انتشار آلودگی هوا

،

نصب فیلتر دوده

،

وضعیت اضطرار

،

ذرات آلاینده هوای تهران

،

استفاده از دوچرخه

،

بررسی شاخص آلاینده

،

ازن

،

ذرات معلق

ثبت نظرات
captcha