کد خبر : ۳۴۵۸۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نخستین واکسن HPV ساخت چین تأیید شد

براساس اعلام اداره ملی داروهای پزشکی، چین نخستین واکسن تولید شده در داخل کشور را علیه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) تولید کرده است.

نخستین واکسن HPV ساخت چین تأیید شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از  شینهوا، براساس اعلام اداره ملی داروهای پزشکی (NMPA)، چین نخستین واکسن تولید شده در داخل کشور را علیه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) تولید کرده است.

HPV ویروسی است که بیش تر از همه در زمان رابطه جنسی و از طریق تماس مستقیم بین پوست افراد انتقال می یابد؛ بیش از ۱۰۰ نوع یا سوش مختلف از HPV وجود دارد. اکثر مردان و زنانی که دچار این عفونت هستند از این موضوع بی اطلاع می باشند، زیرا در بدن آنها علائم یا مشکلات بهداشتی ایجاد نمی شود. 

واکسن داخلی ساخته شده در چین برای خانمها از سن ۹ تا ۴۵ سالگی طراحی شده و از HPV نوع ۱۶ و ۱۸ محافظت می کند، دو ویروس رایج که منجر به سرطان دهانه رحم می شود.

در حال حاضر، واکسن های HPV توسط یک شرکت دارویی در انگلیس و یک داروساز آمریکایی ساخته و تولید می شود.

دولت چین گفته است: تقاضا برای واکسن های HPV را افزایش داده است، همچنین تصمیم برای ساخت واکسن در داخل کشور برای افزایش دسترسی عمومی به واکسن این بیماری در این کشور بود.

واکسن HPV که اخیراً تأیید شده مورد حمایت دولت قرار گرفته و در طی مراحل ثبت نام از ورود به بازار اولویت قرار گرفته است.

این کشور قول داده در ماه سپتامبر،  به بررسی و تأیید واکسن های خانگی HPV برای کمک به محافظت از مردم در برابر سرطان در برنامه پیشگیری از سرطان که به طور مشترک توسط 10 بخش دولتی از جمله NMPA و کمیسیون بهداشت ملی صادر شده، رسیدگی و روند آن را تسریع کند.

انتهای پیام/

کلید واژه :

واکسن HPV

،

ساخت چین

ثبت نظرات
captcha