کد خبر : ۳۴۵۸۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مبارزه با آلودگی هوا در لندن با استقرار باغ های عمودی شهری

مقامات انگلیسی برای مبارزه با هوای آلوده در پایتخت این کشور، سه باغ عمودی شهری بطور دائم در لندن نصب کرده اند.

مبارزه با آلودگی هوا در لندن با استقرار باغ های عمودی شهری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش روزنامه دیلی میل، این باغ های عمودی که City Trees دارند از خزه ساخته می شوند و به اندازه یک جنگل کوچک قدرت تمیز کردن آلودگی هوا را دارند. این مونولیت ها که یک طرفه سبز دارند در دو کانون آلودگی در بخش «منطقه والتام فورست لندن» که شورای آن آوریل گذشته یک وضعیت اضطراری اقلیمی اعلام کرده بود، نصب شده اند. 

این باغ های عمودی که اولین فناوری زیستی فیلتر آلودگی هوا در جهان محسوب می شوند، با استفاده از گیاهان زنده، بطور محلی آلاینده های هوا را جذب و برای اهالی و رهگذران آن محله هوای پاک تولید می کنند.

این باغ های عمودی که هر کدام از آنها به اندازه ۲۷۵ درخت آلودگی هوا را کاهش می دهند محصول همکاری شورای منطقه والتام فورست لندن با شرکت فناوری پاک  Evergen هستند.

پیش از این ساختارهای مشابه ای نیز در سایر شهرها از جمله برلین و هنگ کنگ نصب شده بودند. شواری منطقه والتام فورست لندن بیش از یک دهه است که در حال مقابله با تغییرات آب و هوایی است.

این باغ های عمودی در واقع فناوری پیشگامی محسوب می شوند که دارای فیلترهای بیوتکنولوژی هستند و با استفاده از گیاهان زنده و انواع مختلف خزه ها سموم و آلاینده ها را از هوای محیط اطراف می گیرند و هوای پاک تولید می کنند.

هر باغ عمودی خود پایدار، شامل یک مخزن آب، سیستم های آبیاری و سنسورهایی برای نظارت بر رشد گیاهان است که انرژی لازم برای همه آنها از ترکیبی از پنل های خورشیدی و باتری های داخلی تامین می شود.

مبارزه با آلودگی هوا در لندن با استقرار باغ های عمودی شهری

کلید واژه :

آلودگی هوا

،

لندن

،

باغ های عمودی شهری

،

آلودگی هوای لندن

ثبت نظرات
captcha