کد خبر : ۳۴۵۸۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید هر مگاوات انرزژی خورشیدی ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد

قزوین- رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان قزوین گفت: احداث نیروگاه و تولید هر مگاوات انرژی خورشیدی حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تنها بخش خصوصی قادر به تامین آن است.

تولید هر مگاوات انرزژی خورشیدی ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جلسه بررسی احداث شهرک انرژی ظهر دوشنبه به ریاست علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری قزوین در محل استانداری تشکیل شد.

احمد بارگاهی در این جلسه گفت: تعیین زمین برای احداث شهرک انرژی یک سال طول کشید و در نهایت ادارات منابع طبیعی و محیط زیست، شرکت آب منطقه ای، امور اراضی هم با آن موافقت کردند و بر اساس اطلاعات قبلی مشکل حریم هم نداشتیم.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی احداث هر مگاوات نیروگاه خورشیدی با دو هکتار زمین ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد که تولید ۴۰۰ مگاوات برق هزینه سنگینی بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان نیاز دارد که در توان دولت نیست و باید بخش خصوصی وارد کار شود.

بارگاهی تصریح کرد: باید زمین ارزان قیمت در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد و روش های تشویقی ایجاد کنیم تا متقاضی مشارکت در طرح بیشتر شود.

وی افزود: در حال حاضر ۵۲ مگاوات طرح انرژی خورشیدی به دلیل پیگیری نشدن امور و نداشتن اهلیت سرمایه گذار باطل شده و پیشنهاد می شود صدور مجوز از سوی یک مرکز واحد و متمرکز صورت گیرد تا کارها تسریع شود.

بارگاهی اظهار داشت: احداث دهکده لجستیک در قزوین منطقه لجستیک کشاورزی در تاکستان پیشنهاد شده که بندرخشک هم در همین مجموعه می تواند پیاده شود.

وی یادآور شد: تأمین آب برای طرح احداث شهرک انرژی ضروری است و باید با نگاه کارشناسی جلو برویم تا در آینده دچار بحران نشویم.

کلید واژه :

انرژی خورشیدی

،

هزینه انرژی خورشیدی

،

هزینه هر مگاوات انرژی خورشیدی

ثبت نظرات
captcha