کد خبر : ۳۴۵۸۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گوشت فرآوری شده حاوی نیتریت سرطان زاست

مطالعات اخیر محققان نشان می دهد میزان سرطان زایی گوشت فرآوری شده بسته به میزات نیتریت آن متفاوت است.

گوشت فرآوری شده حاوی نیتریت سرطان زاست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مطالعات اخیر محققان نشان می دهد میزان سرطان زایی گوشت فرآوری شده بسته به میزات نیتریت آن متفاوت است.

 در سال ۲۰۱۵ میلادی سازمان جهانی بهداشت (WHO) گوشت فرآوری شده را در اولین طبقه از مواد سرطان زا قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال نیوز،مطالعات جدید این طبقه بندی را به چالش کشیده و نشان می دهد میزان سرطان زایی گوشت فرآوری شده بسته به میزات نیتریت آن متفاوت است.

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) که اصطلاحا دست راست سازمان جهانی بهداشت در زمینه تحقیقات محسوب می شود، گوشت فرآوری شده را به عنوان ماده ای درنظر می گیرد که برای طعم دار شدن تحت فرآیندهایی نظیر نمک سودشدن، دودی شدن، تخمیر و سایر روش های مشابه قرار می گیرد. بیکن، سوسیس، کالباس، کنسرو گوشت، کنسرو ماهی و ماهی دودی نمونه هایی از این مواد هستند.برخی از تولیدکنندگان مواد غذایی به منظور افزایش رنگ، طعم و ماندگاری از نیتریت سدیم برای فرآوری گوشت استفاده می کنند.

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه کویینز بلفاست در انگلیس صورت گرفته نشان می دهد میزان سرطان زایی گوشت فرآوری شده بسته به میزات نیتریت آن متفاوت است.محققان به افراد هشدار می دهند که برای حفظ سلامت و کاهش احتمال بروز سرطان، مصرف گوشت قرمز را کاهش دهند و تا حد امکان سراغ محصولات فرآوری شده نروند.نتایج این مطالعه در نشریه Nutrients منتشر شده است.

کلید واژه :

گوشت فرآوری شده

،

نیتریت

،

سرطان زا

ثبت نظرات
captcha