کد خبر : ۳۴۵۸۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نحوه خرید آنلاین پسماند خشک در مشهد طرح سیمپ

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری مشهد گفت: شهر مشهد از اولین شهرهایی است که در زمینه هوشمندسازی جمع آوری پسماند خشک اقدام نموده و در همین راستا در خردادماه سال جاری طرح سیمپ را در منطقه 9 راه اندازی کرده است. 

نحوه خرید آنلاین پسماند خشک در مشهد طرح سیمپ

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ابوالفضل کریمیان در توضیح طرح «سیمپ» اظهار کرد: سیمپ نرم افزاری برای گوشی های هوشمند است که امکان درخواست جمع آوری و خرید پسماندهای خشک شهروندان را به صورت آنلاین فراهم می آورد. شهروندان مشهدی با نصب این اپلیکیشن هم اکنون می توانند، در منطقه تحت پوشش، درخواست خودرو نمایند تا در کمترین زمان، نزدیکترین خودرو به آدرس درخواستی آنان اعزام و نسبت به تحویل و خرید اقلام ضایعاتی اقدام گردد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری مشهد با موفقیت آمیزبودن طرح سیمپ یادآور شد: اجرای این طرح به صورت محدود، این امکان را برای کارشناسان ما در سازمان مپ فراهم آورد که با کمبودها و کاستی ها و نیز زیرساخت های مورد نیاز برای هوشمندسازی جمع آوری زباله خشک آشنا شوند و بتوانند ایرادات و مشکلات آن را شناسایی و رفع کنند.

وی با تأکید بر اینکه «جمع آوری پسماند خشک باید برای خانواده ها از نظر اقتصادی نیز سودمند باشد»، افزود: در این فرایند به جای تحویل محصول در قبال دریافت پسماند خشک، کیف پول مشترکین شارژ می شود که این امر می تواند گوشه ای از سبد اقتصاد خانوارها را پوشش دهد. همچنین شهروندان به جای شارژ کیف پول، می توانند از دیگر خدمات هوشمندسازی از جمله شارژ من کارت، خرید بسته اینترنتی، کمک به موسسات خیریه یا پرداخت بهای عوارض حمل پسماند سالانه خود از محل فروش مواد بازیافتی استفاده کنند.

کریمیان با بیان اینکه «اکنون زباله گردی یکی از معضلات جدی شهرهاست»، یادآور شد: هوشمندسازی مؤثرترین روش برای سامان دهی جمع آوری زباله خشک است؛ به ویژه که با این روش می توان از جمع آوری غیرمجاز زباله خشک توسط زباله گردها جلوگیری و به بهداشت عمومی و رفع مشکلات زیست محیطی به نحو محسوسی کمک کرد.

کلید واژه :

خرید آنلاین پسماند خشک

،

مشهد

،

طرح سیمپ

ثبت نظرات
captcha