کد خبر : ۳۴۵۸۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

غلظت ذرات معلق استان تهران بالای ۱۵۰ است

تهران- استاندار تهران با اشاره به تعطیلی مدارس استان تهران تا پایان هفته گفت: ۵۰ درصد ایستگاه های سنجش غلظت ذرات معلق در استان تهران بالای ۱۵۰ و در شرایط ناسالم می باشد.

غلظت ذرات معلق استان تهران بالای ۱۵۰ است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، انوشیروان محسنی بندپی، در خصوص تعطیلی مدارس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیته اضطرار آلودگی هوا صبح امروز یکم دی ماه تشکیل جلسه داد.

وی گفت: طی گزارشی که در این جلسه ارائه شد مقرر گشت که با توجه به پیش بینی هواشناسی که حاکی از تداوم پایداری تا پایان هفته است و با توجه به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و شهرداری تهران که ۵۰ درصد ایستگاه های سنجش استان تهران غلظت ذرات معلق را بالای ۱۵۰ گزارش می کنند و شرایط ناسالم را نشان می دهند که در همین راستا همه مهدکودک ها پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم تا پایان هفته تعطیل شدند.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه مراکز آموزشی و دانشگاه ها تعطیل نیستند بیان داشت: این مراکز به فعالیت های آموزشی پژوهشی و تحقیقاتی خود ادامه می دهند.

محسنی بندپی عنوان داشت: مدارس شهرستان های دماوند و فیروزکوه دایر می باشد.

وی در خصوص محدودیت های دیگر نیز گفت: این محدودیت ها از طریق سخنگوی قوه و در یک کنفرانس خبری فردا اعلام خواهد شد.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه غلظت آلاینده ها به حدی نرسیده است که برای همه گروه ها خطرناک باشد فعالیت دانشگاه و مراکز آموزشی و ادارات برقرار خواهد بود.

کلید واژه :

آلودگی هوای پایتخت

،

آلودگی هوای تهران

،

تهران

،

آلودگی هوا

،

سامانه سیاهه انتشار آلودگی هوا

،

نصب فیلتر دوده

،

وضعیت اضطرار

،

ذرات آلاینده هوای تهران

،

استفاده از دوچرخه

،

غلظت ذرات معلق استان تهران

ثبت نظرات
captcha