کد خبر : ۳۴۵۸۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کنترل آلودگی هوای قرچک با توقف پسماند سوزی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک جهت کاهش آلودگی هوا از گشت شبانه یگان حفاظت محیط زیست خبر داد.

کنترل آلودگی هوای قرچک با توقف پسماند سوزی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد طاهر ظاهری با اعلام این خبر اظهار داشت: به دنبال هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی پایدار بودن جو و عدم ورود سامانه های بارشی به کشور در روزهای آتی، گشت شبانه زیست محیطی برقرار شده است.

وی گفت: در گشت های شبانه روزی که از هفته قبل شروع شده بیش از ۳۵ مورد پسماند سوزی را داشتیم که یکان حفاظت محیط زیست اقدام به خاموش کردن این موارد کرده است.

ظاهری ادامه داد: با توجه به پایدار بودن شرایط جوی کشور و انتشار دود و گردوغبار حاصل از فعالیت های انسانی، هوای شهرها و مراکز صنعتی به انواع گازها و ذرات معلق آلوده و برای سلامت انسان ها زیان بار می شود نتیجتاً ما با بروز پدیده اینورژن (وارونگی هوا) روبرو خواهیم شد.

وی با اشاره به تعطیلی تعدادی از کارخانه های آلاینده سطح شهرستان، تصریح کرد: با توجه به این موارد یکان حفاظت محیط زیست در شهرستان اقدام تعطیلی کارخانه آسفالت شهرستان، کارخانه سهند بوتن، ۳ کارخانه ذوب پلاستیک و یک کارخانه تولید چرب که سوخت گازوئیلی داشت کرده از آلودگی هوا بیش تر جلوگیری شود.

ظاهری گفت: یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک گشت ویژه شبانه جهت کنترل منابع آلاینده را از هفته گذشته آغاز نموده که تا رسیدن به وضعیت مطلوب هوا ادامه خواهد داشت.

این مسئول افزود: اصل ۵۰ قانون اساسی کشور حفاظت از محیط زیست که نسل امروز و نسل های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند را یک وظیفه عمومی قلمداد نموده که همه آحاد مردم باید در این جهت همکاری نمایند.

وی افزود: استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی، گازسوز کردن خودروها، عدم سوزاندن پسماندها در گوشه کنار شهر و کاهش ترددهای غیرضروری در سطح شهر با خودروی شخصی راه هایی است که شهروندان محترم می توانند جهت کنترل آلودگی هوا به مسئولین امر کمک نمایند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قرچک در پایان خاطرنشان کرد: کاهش درصد آلایندگی در شهرستان همت همه مسئولان را می طلبد که تا درصد آلودگی هوا در شهرستان کاهش و پایدار باشد بک نهاد به تنهایی نمی توانند در این خصوص اقدام خاصی انجام دهد.

کلید واژه :

گشت شبانه کنترل آلودگی هوا

،

قرچک

،

پسماند سوزی شبانه

ثبت نظرات
captcha