کد خبر : ۳۴۵۸۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افراد چاق به محیط زیست آسیب می زنند

براساس یافته های یک مطالعه جدید، افراد چاق در مقایسه با آن ها که وزن طبیعی دارند؛ سالانه ۷۰۰ میلیون تُن دی اکسیدکربن بیشتر تولید و منتشر می کنند.

افراد چاق به محیط زیست آسیب می زنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش پایگاه اینترنتی «دیلی میل»، تحقیقات انجمن چاقی نشان می دهد که افراد چاق مسؤول انتشار حدود ۱.۶ درصد از کل گازهای گلخانه ای منتشر شده توسط انسان هستند.

به گفته محققان، دلیل این امر به سوخت و ساز بالاتر و تأثیرات زیست محیطی ناشی از تولید غذا و افزایش سوخت مورد نیاز برای حمل و نقل افراد چاق برمی گردد.

محققان برای ارزیابی تأثیر چاقی بر محیط زیست، انتشار اضافی گازهای گلخانه ای – شامل دی اکسیدکربن، متان و اکسید نیتروژن – ناشی از افزایش سوخت و ساز اکسایشی، افزایش تولید و مصرف مواد غذایی و افزایش مصرف سوخت را برای جابه جایی افراد چاق، محاسبه کردند.

این پژوهشگران با بررسی داده های انتشار گازهای گلخانه ای، داده های جمعیتی و آمار شیوع چاقی دریافتند که سوخت وساز بالاتر و مصرف غذا و نوشیدنی بیشتر در افراد چاق و حمل و نقل هوایی و زمینی این دست از افراد سالانه به ترتیب ۸۱، ۵۹۳ و ۴۷۶ کیلوگرم دی اکسیدکربن اضافی تولید می کند.  

محققان در این پژوهش از تعاریف استاندارد چاقی - شاخص توده بدنی برابر با ۳۰ کیلوگرم بر متر مربع یا بیشتر از آن- و وزن طبیعی - شاخص توده بدنی کمتر از ۲۵- استفاده کردند.

گزارش این تحقیق در مجله Obesity انجمن چاقی منتشر شده است.

کلید واژه :

افراد چاق

،

محیط زیست

،

آسیب

ثبت نظرات
captcha