کد خبر : ۳۴۵۸۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پوشش ۱۵۰ هزار نفری تصفیه خانه فاضلاب شهرقدس

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرقدس با اشاره به اینکه تنها تصفیه خانه فاضلاب شهرقدس ۱۵۰ هزار نفر از جمعیت را پوشش می دهد، گفت: با توجه به ظرفیت ۱۰۰۰ لیتر در ثانیه ای فعلی آب در شهرقدس و جمعیت موجود، ۴۰۰ لیتر در ثانیه کمبود آب وجود دارد.

پوشش ۱۵۰ هزار نفری تصفیه خانه فاضلاب شهرقدس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بهزاد رضوانی، رئیس اداره آب و فاضلاب امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آب و فاضلاب شهرستان قدس با ۵۵ هزار و ۱۲۳ فقره انشعاب آب با آحاد ۱۲۱ هزار و ۳۸۹ و با ۳۵ هزار و ۱۳۶ فقره اشتراک فاضلاب با آحاد ۷۴ هزار و ۳۹۵، بزرگترین مجموعه خدماتی آبفا در شهرها و شهرک های غرب استان تهران است.

وی افزود: تنها منابع تامین آب این شهرستان با ۴۳ حلقه چاه با دهلی اتصالی یک متر مربع، ۱۰۰۰ لیتر در ثانیه با توجه به سرانه مصرف هر مشترک ۲۲۰ لیتر در شبانه روز و با جمعیتی که در شهرستان قدس داریم در حال حاضر نیاز آب این شهرستان ۱۴۰۰ لیتر در ثانیه است.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرقدس بیان داشت: ما در حال حاضر یک متر مکعب، ۱۰۰۰ لیتر آب داریم تقریبا ۴۰۰ لیتر کمبود منابع آبی در شهرستان داریم که متاسفانه با توجه به فقر آبی شهرستان قدس هر روز منابع آبی موجود را از دست می دهیم.

رضوانی گفت: از ابتدا سال ۶ حلقه تخصیص چاه دریافت کردیم و منابع آن هم تامین شده بود اما به دلیل مشکلاتی نتوانستیم حفر کنیم و تنها کاری که می توان با انجام آن شهرستان را نجات داد وصل کردن شهرستان به شبکه آب سطحی است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۳ یک تصفیه خانه با ظرفیت ۲۸ هزار و ۵۶۰ مترمکعب در شبانه روز در شهرستان قدس بهره برداری شد و قرار شد این تصفیه خانه ۱۵۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد.

کلید واژه :

تصفیه خانه فاضلاب شهرقدس

،

تصفیه خانه فاضلاب

،

شهر قدس

ثبت نظرات
captcha