کد خبر : ۳۴۵۸۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ماسک مناسب هوای آلوده کدام است

تردد گسترده خودروها، اتوبوس ها و موتورسیکلت ها در سطح کلان شهرها، میزان آلودگی هوا را به حد هشدار رسانده است.

ماسک مناسب هوای آلوده کدام است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابر اعلام ایمن یاب، نتیجه اولیه و مستقیم این آلودگی ها، بیماری های تنفسی و ریوی و افزایش آمار ابتلا به انواع سرطان می باشد. در روزهای سرد سال و با بروز پدیده وارونگی، هوای آلوده به سطوح بالاتر نمی رود و مانند کلاهی بر سر شهر مانده و بازهم مشکلات تنفسی و زیست محیطی بیشتر و بیشتر می شود.

در این شرایط، تنها گزینه موجود برای شهروندان استفاده از ماسک تنفسی است تا بلکه بتوانند هوایی پاکتر و سالم تر به ریه ها برسانند؛ اما چه نوعی ماسکی و با چه مشخصاتی؟ آیا ماسک های شیمیایی جنگی که تمام صورت را می پوشانند برای این منظور مناسب اند؟ آیا امکان استفاده از این نوع ماسک ها در سطح شهر و در انظار پرسشگر مردم کوچه و بازار وجود دارد؟

به طور خلاصه بهترین و موجه ترین گزینه برای این منظور، ماسک سوپاپ دار یا به اصطلاح برخی کاربران ماسک فیلتر دار است که هم کوچک و کم حجم است و هم کاربری ساده ای دارد. این محصول صرفاً برای تصفیه ذرات ریز معلق در هوا و ریز گردها طراحی شده است. جهت مشخص کردن توان فیلتراسیون، آنها را با پارامتری تحت عنوان Filtering Facepiece یا FFP می سنجند و مشخصاً با FFP۱ یا FFP۲ یا FFP۳.

در این راستا و جهت روشن سازی کلی تر و دقیق تر مطلب، یادداشتی تحت عنوان ماسک مناسب آلودگی هوا در وبلاگ فروشگاه ایمن یاب منتشر کرده ایم که به تفصیل به تشریح انواع ماسک های تنفسی و تفاوت های موجود می پردازد. در ادامه از شما دعوت می کنیم که این مطلب را مطالعه بفرمایید.

کلید واژه :

آلودگی هوای پایتخت

،

آلودگی هوای تهران

،

تهران

،

آلودگی هوا

،

سامانه سیاهه انتشار آلودگی هوا

،

نصب فیلتر دوده

،

وضعیت اضطرار

،

ذرات آلاینده هوای تهران

،

استفاده از دوچرخه

،

ماسک مناسب

ثبت نظرات
captcha