کد خبر : ۳۴۵۸۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وجود قرص در کیک های مشکوک در آبدانان

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبدانان استان ایلام اعلام کرد: کیک هایی در سطح بازار وجود دارد که پس از بررسی وجود قرص در داخل بعضی از این محصولات…

وجود قرص در کیک های مشکوک در آبدانان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در این اطلاعیه آمده است:

قابل توجه همشهریان ساکن شهرستان آبدانان

باتوجه به بازرسی های انجام شده توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان، کیک هایی در سطح بازار وجود دارد که پس از بررسی، وجود قرص در داخل بعضی از این محصولات اثبات شد.

این محصولات در فروشگاه های توزیع کننده در حال جمع آوری بوده و جهت آزمایشات لازم به آزمایشگاه ارسال شده اند.

با توجه به اینکه موارد مشابه در سایر استان ها هم مشاهده شده است از همشهریان تقاضا می شود در خرید و مصرف اینگونه محصولات دقت لازم را بعمل آورند و در صورت مشاهده قرص در این محصولات واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان را با شماره تلفن 33622300 مطلع نمایند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز از مردم استان خواست: نسبت به عرضه و مصرف کیک های خوراکی که حاوی قرص های مشکوک است، توجه ویژه کنند هرچند موردی که ناشی از مصرف این موارد بوده و منجر به مشکل در سلامتی فردی شده باشد گزارش نشده است.

در روزهای پایانی هفته گذشته، تصاویری از وجود قرص و کپسول در کیک های خوراکی تولید برخی کارخانجات ایرانی در استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان در فضای مجازی منتشر شد که بررسیهای صورت گرفته توسط نهادهای مسوول، واقعی بودن این گزارش ها را تایید کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به این موضوع با تاکید بر اینکه گزارشات واصله به وزارت بهداشت مبنی بر وجود قرص و کپسول در کیک های خوراکی به هیچ عنوان به خط تولید این محصولات مربوط نیست، گفت: طبق بررسی های صورت گرفته از گزارشات مردمی در دو استان سیستان بلوچستان و هرمزگان، مشخص شد این قرص ها پس از تولید و در مرحله عرضه داخل کیک ها گذاشته شده است. 

جهانپور با بیان اینکه هرگونه جاسازی قرص در این کیک ها پس از روند تولید اتفاق افتاده است، اظهار کرد: طبق گزارشه ایی که به دست ما رسیده است و بررسی هایی که از شرکت های صنایع غذایی در این استان ها داشته ایم، این قرص ها به هیچ عنوان در طی فرآیند تولید درون کیک ها گذاشته نشده است.  

کلید واژه :

کیک های مشکوک

،

وجود قرص

ثبت نظرات
captcha