کد خبر : ۳۴۵۸۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نظر محیط زیست تهران درباره استفاده از دوچرخه

رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن بیان اینکه استفاده شهروندان از دوچرخه می تواند تأثیر زیادی بر کاهش آلودگی هوا داشته باشد، گفت: زیرساخت های استفاده از دوچرخه باید فراهم شود.

نظر محیط زیست تهران درباره استفاده از دوچرخه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسعود زندی افزود: افزایش تولید دوچرخه کافی نیست و باید زیرساخت هایی همچون وجود مسیر ویژه برای دوچرخه سواران و آموزش عمومی استفاده از دوچرخه مهیا شود.

وی ادامه داد: استفاده از دوچرخه می تواند خطرناک باشد اما وقتی مسیر ویژه ای برای دوچرخه در نظر گرفته شود شهروندان با اطمینان خاطر بیشتری از دوچرخه استفاده می کنند و در این صورت است که استفاده از دوچرخه می تواند در کاهش آلودگی هوا مؤثر باشد.

زندی در ادامه تصریح کرد: مسیرهای ویژه دوچرخه سواران راه اندازی شده اما توفیق نداشته است و زمانی یک برنامه مانند استفاده شهروندان از دوچرخه می تواند موفق باشد که تمام امکانات و زیرساخت ها در کنار هم مهیا باشد.
وی همچنین افزود: استفاده شهروندان از دوچرخه در روزهایی که هوای شهر تهران آلوده است پیشنهاد نمی شود، چراکه می تواند بر سلامتی دوچرخه سواران تأثیر منفی بگذارد.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود و با اشاره به اینکه مشکل آلودگی هوای تهران سابقه دیرینه ای دارد، گفت: از دهه ۷۰ که مطالعات مربوط به آلودگی هوای تهران آغاز شد، استفاده از حمل و نقل عمومی به عنوان یکی از محورهای اصلی مؤثر در کاهش آلودگی هوا شناخته شد.

وی ادامه داد: هرچه امکانات حمل و نقل عمومی توسعه یابد و در کنار آن شهروندان از خودروهای شخصی کمتر استفاده کنند شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود.

زندی در پایان اظهار کرد: مشکل آلودگی هوای تهران زمانی رفع می شود که سیستم حمل و نقل عمومی به طور صد درصدی توسعه یابد و مردم با رغبت کامل از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

کلید واژه :

آلودگی هوای پایتخت

،

آلودگی هوای تهران

،

تهران

،

آلودگی هوا

،

سامانه سیاهه انتشار آلودگی هوا

،

نصب فیلتر دوده

،

وضعیت اضطرار

،

ذرات آلاینده هوای تهران

،

استفاده از دوچرخه

ثبت نظرات
captcha